Никогаш немојте да бидете лесно освоива девојка: Мажите сакаат забранети и недостижни жени

Мажите не поставуваат прашања кога сексот им е во прв план, но кога станува збор за љубов тука ситуацијата е малку поинаква. Често паѓаат на девојки кои ги запознале на одмор или оние кои случајно ги сретнале. Љубов од детството Сите сте ја имале првата љубов уште во основно училиште – со држење за рака и енигматични погледи. Освен тоа, сите ние сме го поминале и оној ужасен момент на прво раскинување. Љубов од филм Секој маж барем еднаш во животот бил заљубен во некоја филмска ѕвезда, а со години само се менуваат опциите. Згодна колешка од работа Повеќето мажи никогаш не би признале дека колешката ги оставила без зборови, но заљубеноста на работа е сосема нормална, бидејќи таму поминуваме многу време. Многу љубови дури и се остваруваат, иако за повеќето мажи најчесто тоа останува само желба додека заљубеноста не помине. Заљубеност при случајна средба Овој момент може да се случи било каде – на каса во продавница, во паркот или во автобус. Во моментот кога ќе ја погледне, мажот сфаќа дека има некоја ...
| | веќе видена | слични

Научниците дошле до многу интересен заклучок кој подеднакво ќе ги интересира и мажите и жените. Имено, неодамна спроведено истражување покажало дека жените со голема интелигенција и остар ум може да го продолжат животот на мажите. Покрај тоа, исто така помагаат во спречувањето на почетокот на деменцијата. Општо е познато дека интелектуално стимулативните игри ја спречуваат појавата на оваа болест бидејќи ја стимулираат работата на мозокот. Логично е дека партнерот кој постојано го поттикнува вашиот интелект има големо влијание на развојот на вашите когнитивни способности. -Што би требало да направи мажот за да живее долго? Едноставно е, да се ожени со интелигентна жена. Не постои подобра превенција за деменцијата од интелигенцијата, истакнал Лоренс Вејли, професор за ментално здравје на Универзитетот Абердин. Девојките кои имаат висока интелигенција стануваат одговорни и независни жени. Мажите кои ја поседуваат оваа способност воспоставуваат здрави односни со жените кои создаваат пријатно семејно опкружување ...
| | веќе видена | слични

Професорот по психологија Гофри Бити од Универзитетот во Манчестер дојде до овој заклучок врз основа на 56 студии за машка и женска комуникација, кога открил дека припадниците на посилниот пол еден збор го повторуваат повеќе пати и дека комплиментите кои ги даваат на другите се општи. Во текот на истражувањето Бити на испитаниците им дал сценарио со разговори, во кое секој петти збор бил пропуштен. Потоа доброволци, онаму каде што недостасувале, вметнувале сопствени зборови а разговорите биле снимени. Се воспоставило дека мажите повеќе се потпираат на генерални и предвидливи насоки, како што се “добро” и “OK”. Така, на пример, најчест комплимент на мажите е : “Денес изгледаш убаво,” а на дамите “Баш ми се допаѓа таа кошула, каде ја купи?”
| | веќе видена | слични

Жени кои нон-стоп кажуваат во трачеви Жените кои негативно зборуваат за другите и омаловажуваат се околу себе дефинитивно ќе го одбијат секој маж. Понекогаш можете нешто да искоментирате за некого, но тоа не треба да ви биде приоритет. Мажите не разбираат зошто жените имаат потреба постојано да зборуваат нешто или да приговараат. Тие се водат од една едноставна логика - ако нешто ми пречи, тоа сам ќе го променам, ако не можам, тогаш ќе се повлечам. Жени кои се опседнати со диети Ако секоја втора реченица ви е „Нема да го јадам тоа има премногу калории“, тоа многу брзо ќе го избрка од вас. Но, ако почнете да му приговарате во стилот: „Зошто пиеш пиво, знаел ли дека тоа годи?“, експресно ќе избега од вас! Мажите сакаат кога девојките се опуштени и знаат како да уживаат во животот. Секако тоа не значи дека треба да јадете 8 пати дневно. Жена која многу зборува за работа Убаво е да се сака својата работа, но нема потреба на другите и на своето момче да му ја полните главата со рокови, колеги, шефот, деловни ...
| | веќе видена | слични

 Иако многу жени сметаат дека се отворени и нивното однесување е предвидливо, сепак многу мажи се борат да ја разберат суштината поврзана со нив. За нив е нејасно претераното ставање шминка, ниту пак одењето во тоалет заедно, како и многу други работи кои жените ги прават. Некои прашања кои ги мачат воопшто не ги поставуваат, а за други, воопшто не добиле јасен одговор. Па мажи, погледнете дали одговорите на следните прашања во продолжение ќе ви разрешат барем дел од дилемите: Зошто жените поминуваат толку време на ставање шминка и на крај воопшто не изгледаат како да се нашминкани? Жените имаат многу козметички производи кои ги користат за да изгледаат негувано, младо и привлечно. Секој чекор одзема многу време, па затоа не може секогаш да завршат брзо. Плус, повеќето од нив сакаат да изгледаат природно, но сепак да ги покријат сите недостатоци, а тоа одзема уште повеќе време, и иако и самите посакуваат да можат да бидат готови за минута – невозможно е. Или пак, зошто изгледаат како сосема друга личност ...
| | веќе видена | слични

Мажите трошат се повеќе пари на разни работи за кои веруваат дека ќе им помогнат да изгледаат подобро. Ова се наведува во едно ново американско истражување во кое се тврди дека мажите се подготвени да платат многу повеќе пари за да изгледаат убаво отколку жените. Истражувањето кое  го спроведе „Санкорп“ на една илјада мажи, покажа дека мажите на возраст од 20 до 30 години трошат повеќе пари на облека, обувки и производи за убавина, отколку нивните врснички. Резултатите покажаат дека младите мажи во просек трошат 439 долари месечно за да изгледат убаво, додека жените за тоа издвојуваат 390 долари. - Мажите многу повеќе се заинтересирани за модата и трндовите. Повеќе не користат само балзам по бричење, туку сега ги купуваат сите видови козметика - од креми и производи за коса, па до парфем, изјави раководителот на истражувачкиот Марк Меккриндл. Менаџерката на „Санкорп“, Даниел Сим наведува дека резултатите од истражувањата покажале дека некои навики на младите се променети. - Истражувањето покажа дека луѓето ...
| | веќе видена | слични

Мажите се навистина посебни кога станува збор за сексот. Но едно нешто што треба да го знаете драги дами, дека тие навистина не се грижат за тоа како изгледа вашата фризура или како лошо сте го нанеле тушто на вашите очи, дека ноктите не ви се прелакирани и слично. Она во што тие навистина уживаат и на кое стварно се фокусираат е сосема различно од тоа што вие мислите! Иако сакаат да се покажат како вистински „мажишта“ во кревет, мажите обожуваат жени кои супер го извршуваат својот дел од „работата“ и знаат да превземат иницијатива. Обрнете внимание на овие работи ако сакате тој да биде задоволен. Пред се`, мажите не го забележуваат полу – избришаниот лак на вашите нокти, сувите пети или влакненцата кои не сте успеале да ги отстраните од бикини зоната. Тие забележуваат други работи, за кои вие често и не сте свесни. Иницијатива  Секако дека мажот ќе забележи ако жената не е премногу заинтересирана или барем остава таков впечаток. „Помогнете ни да го направиме тој момент совршен“, порачуваат мажите. Движења ...
| | веќе видена | слични

Студијата опфатила 200 мажи споредувајќи го нивниот индекс на телесна маса (БМИ) со времетраењето на сексуалниот однос. Нивните одговори покажаа дека мажите со “стомаци” во просек издржуваат 7,3 минути, додека сексуалниот чин кај мажите во форма трае во просек две минути со ризик од  предвремена ејакулација. Експертите ова го објаснуваат дека колку повеќе масти има околу стомакот значи дека има повеќе естроген, хормон кој им помага на луѓето да го одложат оргазам и чинот да трае подолго.
| | веќе видена | слични

 Да се разбере еден маж не е воопшто лесно, бидејќи сите имаме широк спектар на емоции и чувства. Кога станува збор за интимноста, мажите се многу помистериозни за разлика од жените. Тие може да покажуваат една работа, да чувствуваат сосема друга или да се способни за нешто трето. Затоа, разбирањето на еден маж ќе ви овозможи подобра љубовна врска и секако, поквалитетен сексуален живот. Кои тајни треба добро да ги знаете за мажите кога станува збор за водењето љубов? Многу жени веруваат дека секој маж е прилично сигурен во себе кога станува збор за сексот. Од нив се очекува да го иницираат чинот на водење љубов и да ја водат сексуалната игра. Она што не го знаеме е дека мажите навистина многу се трудат и сакаат да ја задоволат партнерката. Тоа неретко им предизвикува напнатост и анксиозност. Тие на некој начин сакаат да се докажат како одлични сексуални партнери, а во тие моменти ви се повеќе посветени вам отколку себеси. Обидете се да им дадете до знаење дека сакаат да уживате заедно со нив и нема потреба ...
| | веќе видена | слични

Жените сакаат да се фалат дека знаат скоро се за мажите и дека можат лесно да ги прочитаат. Но, понекогаш, постојат ситуации кога сме се пронашле тотално изгубени кога се тие во прашање. Понекогаш ни се чини дека за нив не знаеме апсолутно ништо и дека никогаш нема ни да ги сфатиме. Сепак, не е се така црно. Ова се неколкуте работи кои со сигурност може да се каже дека се знаат за посилниот пол. 1. Мажите сакаат атрактивни жени, но изгледот не е се. Самодовербата има повисок приоритет. 2. Природната убавина на жената е она што тие најмногу го ценат. 3. Ја обожаваат смислата за хумор кај жените. 4. Нивната мајка секогаш ќе биде најважна, и никогаш во целост нема да застанат на ваша страна. 5. И тие се срамежливи. 6. Љубоморни се, но ретко го покажуваат тоа, бидејќи сметаат дека тоа е “нефраерско” однесување. 7. Не сакаат да одат на шопинг. 8. Тоа што не ја забележуваат новата фризура, боја на коса или нокти, не значи дека не се грижат. 9. Не се сите исти. 10. Не сакаат да зборуваат за нивната врска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во домот Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева барало два телефони, но ...
сите 131 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
сите 97 | | | веќе видена

Иранската револуционерна гарда заплени танкер во Голфскиот залив, кој според наводите на иранските медиуми, пловел под знаме на Велика Британија.Сопствениците ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никогаш немојте да бидете лесно освоива девојка: Мажите сакаат забранети и недостижни жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: