Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродрома

2 копии

Патниците на аеродромот „Шипхол“ во Холандија, се соочуваат со одложени и откажани летови на еден од најпрометните аеродроми во Европа поради проблем со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Амстердамскиот аеродром Схипхол ги предупреди патниците дека и денеска може да продолжи одложувањето летови, предизвикано од проблеми во испораката на гориво. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите летови на британската авиокомпанија Бритиш ервејс летови од лондонскиот аеродром Хитроу до Каиро се откажани до недела на 28 јули, поради зголемена ...
| | веќе видена | слични

Зоран (65) признал дека пред два дена упатил лажна дојава дека е подметната бомба во авионот на Луфтханза, кој од Белград требало да лета за Франкфурт. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Поради дојава за бомба 130 патници и пет члена од екипажот од авионот „Луфтханс“ се евакуирани. Лицето Зоран Н. се терети дека пријавил бомба во авионот, затоа ...
| | веќе видена | слични

Специјална полицска единица на српското министерство за внатрешни работи утрово била повикана на аеродромот Никола Тесла откако беше пријавено дека во еден од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест во земјава достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите ...
сите 678 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 144 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродрома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: