Потпишување на договорот за решавање на спорот за името


3 копии
3 копии

Медијаторот на ОН во решавање на спорот со името, Метју Нимиц денеска од Преспа истакна дека не постоел подобар подарок за неговиот роденден од денешното ...
| | веќе видена | слични

Се потпиша историскиот договор за решение за името. Димитров и Коѕијас го ставија својот потпис во присуство и поддршка од премиерите Заев и Ципрас и ...
| | веќе видена | слични

Македонско - грчкиот договор за името е потпишан, но долг е патот до неговата реализација. И додека договорот наидува на широка меѓународна подршка опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Зборот Македонија му беше кошмар, сега може мирно да спие и весело да слави. Потпис од двајца министри за надворешни работи и подадена рака за пријателство е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 167 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишување на договорот за решавање на спорот за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: