ДОГОВОРЕНО Е СО ЗАЕВ И ГЕОРГИЕВСКИ: Кралот на дивоградбите ја заврши изградбата кај чинарот

Завршува изградбата на дивоградбата на државно земјиште на советникот во Општина Охрид од ДУИ Нефи Усеини. Без дозвола за градба Усеини на најдрзок начин ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски, демантира дека не постапува согласно неговите надлежности во врска со дивоградбата на советникот од ...
| | веќе видена | слични

Се уште нема тендер за избор на фирма која треба да ја урне дивоградбата кај охридскиот Чинар, која е во сопственост на советникот на ДУИ во Охрид, Нафи ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Константин Георгиевски сè уште нема распишано тендер за избор на фирма која ќе треба да ја урне дивоградбата кај Чинарот, која е во сопственост ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 242 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 505 | | | веќе видена

Бројките на заразени и починати сега и бројките од 22 април се исти, само што тогаш имаше полициски час до 16 часот и сите седевме дома, а сега сите мерки се ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Угостителите во нашите најголеми летни туристички центри Охрид и Струга велат дека ќе биде тешко да се работи во вакви услови. Некои од кафулињата и ...
сите 178 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОГОВОРЕНО Е СО ЗАЕВ И ГЕОРГИЕВСКИ: Кралот на дивоградбите ја заврши изградбата кај чинарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: