Илинден прогласен за општина со најповолно бизнис опкружување во Македонија

3 копии

Во рамките на регионалната иницијатива за промоција на поволно бизнис опкружување „Партнерство за конкурентен регион“, министерот за локална самоуправа Сухејл ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, на покана на неговиот бугарски колега, министерот за регионален развој и јавни работи, Николај Нанков, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Заедно со локалните власти работиме на зајакнување на капацитетите и подобрување на финансиската стабилност на општините“, истакна министерот за локална ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Општина Илинден е прогласена за општина со најповолно бизнис опкружување од Република Македонија во рамки на регионалната иницијатива за промоција на поволно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро порача дека ќе продолжи да ја води земјата и дека тоа е негова обврска, во согласност со Уставот, како и тоа дека е ...
сите 145 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илинден прогласен за општина со најповолно бизнис опкружување во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: