Ќе се договорат ли партиските групи за иднината на СЈО? – разговор во Студио 1


Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се пазарења за криминал, разговорите со опозицијата за Законот за јавното обвинителство со кој треба да се зајакне Специјалното јавно обвинителство и тоа да ...
| | веќе видена | слични

Нема приближување на позициите меѓу власта и опозицијата во пресрет на денешниот состанок на работните групи за реформските закони. И во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Разговорите со опозицијата за Законот за јавното обвинителство со кој треба да се зајакне Специјалното јавно обвинителство и тоа да стане дел од редовното ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека преговорите за новиот Закон за јавно обвинителство со кој се решава и судбината на СЈО не се пазар за криминал. Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се договорат ли партиските групи за иднината на СЈО? – разговор во Студио 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: