Шојгу очекува поголема воена соработка со Србија

3 копии
5 копии
3 копии

Спорот меѓу НАТО членките Германија и Турција е само најнов пример за сѐ почестите судири меѓу сојузниците. Но, спорови во западната воена Алијанса имало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Неосновани – така правни експерти ги оценуваат стравувањата на двајцата поранешни високи функционери на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ако Грција ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Парламентарните партии во Каталонија денеска треба да се договорат околу новите чекори кои ќе ги преземе автономната област откако официјален Мадрид најави ...
сите 354 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 137 | | | веќе видена

Дозволете прво да им честитам на сите граѓани на Република Македонија. Јас сум горд човек што го живее времето кога Македонија демонстрираше слободна волја, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шојгу очекува поголема воена соработка со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: