Шилегов не се откажува: Граѓаните од другите градови да ги остават автомобилите на влезот од Скопје


3 копии

На граѓаните кои со возила доаѓаат од другите градови во Скопје ќе им биде овозможено да ги паркираат на паркинзи на влезот од градот и потоа да користат ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се демонтираат или ќе се бара друг начин да се отстанат галиите во Вардар, без при тоа да не се направи штета на реката, без одговор и Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во грчката престолнина започна заедничката прес-конференција на градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Јоргос Каминис, јавува „Слободен печат“. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Порака за соработка, за градење доверба меѓу граѓаните, но и подобрување на климата меѓу двете општества, испратија скопскиот и атинскиот градоначалник, Петре ...
| | веќе видена | слични

На средбата не се разговарало за името, туку за реализирањето на заеднички проекти, рече атинскиот градоначалник Каминис. Додаде дека ваквото креирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов не се откажува: Граѓаните од другите градови да ги остават автомобилите на влезот од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: