Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

10 копии
9 копии

Во овој регион, овие учесници во сообраќајот најмногу страдаат поради пребрзо возење.Изминатото деноноќие во тетовско во сообраќајни незгоди повредени се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Булеварот „Борис Трајковски“ е една од најфреквентните, но и најнебезбедни сообраќајници во Скопје. За пет месеци полицијата регистрирала 57 сообраќајни ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии
20 копии
повеќе

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 435 | | | веќе видена

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда за 2018 година. ...
сите 197 | | | веќе видена

Во Штип и Тетово утре ќе се одржат последните две од вкупно петте јавни дебати што ги организира Владата за четирите нацрт-амандмани. На трите одржани во ...
сите 312 | | | веќе видена

Со мнозинство гласови вчера и завчера пратениците ги усвоија нацрт амандманите на Уставот на Република Македонија со кои државата ќе се преименува во Република ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестниот марш во Кочани упати барање до Владата да се формира независно тело кое што ќе го предводи ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: