Патниците кои беа заглавени на аеродром осум часа, конечно тргнаа на одмор


Повеќе од 150 македонски туристи го чекаа авионот на „Онур ер“ на аеродром од два часто по полноќ, повеќе од осум часа. Тие во 10 часот и 40 минути конечно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стотина туристи од земјава кои уплатиле аранжман за Египет цела ноќ чекаа да полетаат од скопскиот аеродром. Еден од патниците во изјава за 24 вести вели дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 150 македонски туристи, откако повеќе од шест часа чекале авион, тие конечно летнале за Хургада. Патниците останале да чекаат на аеродромот бидејќи авион ...
| | веќе видена | слични

По 8 часа чекање на скопскиот аеродром турската компанија „Онур ер“ испрати авион со кој стотината македонски туристи во 10.40 летнаа за Хургада. Повеќе од 150 ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 150 македонски туристи повеќе од 6 часа се заглавени на скопскиот аердром, зашто компанијата „Онуе ер“ не долетала во Скопје за да ги превезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотина македонски туристи неколку часа се заглавени на скопскиот аеродром. Тие преку неколку туристички агенции уплатиле аранжман за Египет, но како што ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 150 македонски туристи од 2 часот наутро чекаат авион на "Онуе Ер" да ги пренесе до Хургада, но авион се уште нема. ТВ Пресинг разговарал со некои од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100 македонски туристи неколку часа на скопскиот аеродром чекаат авион за да заминат во Хургада (Египет) на одмор, но и натаму „дремат“ во зградата ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 446 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Причината зошто ја одржуваме оваа прес конференција вака доцна навечер е што сметаме дека денес е најсуштинскиот ден во случајот Рекет откако се отвори и ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патниците кои беа заглавени на аеродром осум часа, конечно тргнаа на одмор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: