Предложени реформи за Пензискиот фонд, повисоки придонеси и зголемување на старосната граница за пензионирање


Потребни се итни реформи на Пензискиот фонд бидејќи системот е неодржлив, а финансиската дупка од година в година се продлабочува. Потребно е да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Уредувањето на системот на пензиско и здравствено осигурување во Република Македонија не обезбедува соодветен сооднос помеѓу висината на придонесите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постепено зголемување на старосната граница за пензионирање и на придонесите е најдоброто решение за спас на пензискиот фонд. Експертите предлагаат три ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пензискиот систем треба да претрпи сериозни реформи со комбинација на постепен пораст на придонесите и постепено зголемување на старосната граница за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предложени реформи за Пензискиот фонд, повисоки придонеси и зголемување на старосната граница за пензионирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: