Предложени реформи за Пензискиот фонд, повисоки придонеси и зголемување на старосната граница за пензионирање


Потребни се итни реформи на Пензискиот фонд бидејќи системот е неодржлив, а финансиската дупка од година в година се продлабочува. Потребно е да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Уредувањето на системот на пензиско и здравствено осигурување во Република Македонија не обезбедува соодветен сооднос помеѓу висината на придонесите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постепено зголемување на старосната граница за пензионирање и на придонесите е најдоброто решение за спас на пензискиот фонд. Експертите предлагаат три ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пензискиот систем треба да претрпи сериозни реформи со комбинација на постепен пораст на придонесите и постепено зголемување на старосната граница за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предложени реформи за Пензискиот фонд, повисоки придонеси и зголемување на старосната граница за пензионирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: