Доби топка каде најмногу боли

Фудбалерот на Херта Берлин, Мичел Веизер нема по добро да го памети мечот против Фрајбург. Во 63. минута настрада машкоста на младиот фудбалер откако Игњовски од близина со сета сила го погоди во меѓуножјето.
| | веќе видена | слични

Мичел Вајсер се обиде да го запре налетот на Игњовски и успеа во тоа, но на многу болен начин. Фудбалерот на Херта му се најде на патот на српскиот фудбалер, па топката наместо кон соиграчит на Игњовски од Фрајбург заврши во меѓуножјето на Вајсер.
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 339 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доби топка каде најмногу боли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: