Јункер: Со гранични спорови земјите од Западен Балкан не можат во ЕУ


6 копии
26 копии

Денеска во Скопје пристигнуваат Претседателот на ЕК Жан Клод Јункер и комесарот Хан. Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер во придружба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Македонија е прва земја од оваа серија посети, а претседателот на ЕК Јункер ќе има тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев. По неа се очекува двајцата да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 743 | | | веќе видена

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 415 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 276 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 176 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јункер: Со гранични спорови земјите од Западен Балкан не можат во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: