Од Скопје до Анкона и Венеција за 79 евра

Скопје - Анкона - Скопје , Скопје - Венеција - Скопје со авион за 79 евра во еден правец. Италијанската аво-компанија „Бел - ел Јуроп“, денеска ги реализираше првите два лета на овие две дестинации, кои стануваат редовни линии. Секој четврот и недела патници од Македонија ќе можат да патуваат за Италија и ибратно, а во цената се вклучени и аеродромските такси и превозот за багаж со 20 килограми. Од Македонија летовите со „Бел-ер“ ќе ги остварува „Ер-Приштина“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сподели Од вчера па секој нареден викенд италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“ ќе лета на релација од Анкона до Скопје и назад за Венеција. Од менаџерскиот тим на компанијата велат дека картата е во еден правец а во неа се вклучени сите давачки, при што истата може да биде и поевтина ако има доволно патници. “Цените ги диктира пазарот. Ние нудиме многу конкурентни цени, дури и пониски од 79 евра. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по истата цена”, изјави Албин Идризи, менаџер на Ер Приштина за Косово и за Македонија. Од „Бел ер јуроп“ се надеваат дека во соработка со Ер приштина и менаџерскиот тим на Тав во иднина ќе се зголеми и бројот на дестинации на кои ќе може да се патува со нискобуџетните авиони. Бројот на евтините авиони што слетуваат на скопскиот аеродром почна да се зголемува. Веќе неколку компании летаат а за од септември најавени се уште 10 нови европски дестинации., при што се очекува значително да се зголеми и бројот на домашни патници како и на туристи кои се ...
| | веќе видена | слични

Првите авиони на релациите Скопје- Анкона- Скопје и Скопје- Венеција- Скопје од денеска летаат по цена од 79 евра во еден правец со вклучена аеродромска такса и провизија за 20 килограми багаж. Италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“ воспостави редовни авионски линии од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје до Анкона и Венеција, двапати неделно - секој четврток и недела. Летовите од Македонија ги организира швајцарскиот тур-оператор „Ер Приштина”. Со церемонија на компанијата „ТАВ Македонија”, беше пречекан првиот авион од Анкона, кој утрово слета на аеродромот „Александар Велики“, а веднаш потоа полета и авионот кон Венеција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите авиони на релациите Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје на италијанската авиокомпанија Бел ер јуроп вчера почнаа да летаат. Тие ќе бидат воспоставени како редовни авионски линии до Анкона и до Венеција двапати неделно (секој четврток и недела) од скопскиот аеродром Александар Велики. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец e 79 евра со вклучени авионски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми.“Драго ни е што ги имаме овие две значајни нови релации и што можеме да им обезбедиме алтернативни географски дестинации на патниците. Веруваме дека новите летови на Бел ер јуроп од Скопје до градовите Анкона и Венеција ќе создадат одлична можност за патниците да се поврзат со Скопје. Исто така, новите релации ќе отворат можност за нови туристи од Италија и ќе придонесат за дополнително да се развие туристичкиот потенцијал на Македонија“, изјави Зоран Крстевски, генералниот менаџер на ТАВ Македонија.Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани ќе можат полесно да стигнат до саканите дестинации во Италија откако вчера беа промовирани првите летови на релациите Скопје - Анкона - Скопје и Скопје - Венеција - Скопје, на италијанската авиокомпанија „Бел ер Јуроп“ Во компанијата најавија дека во иднина ќе бидат воспоставени редовни авионски линии од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје до Анкона и до Венеција, двапати неделно - секој четврток и недела. Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со „Бел ер“ ги организира швајцарскиот туроператор „Ер Приштина“. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Компанијата „ТАВ-Македонија“, која стопанисува со аеродромот во Скопје, вчера организираше церемонија на пречек на првиот авион од Анкона, кој на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје слета во 8.50 часот. Авионот на „Бел ер Јуроп“ од Скопје кон Венеција, исто така, полета вчера, во 9.20 часот. - ...
| | веќе видена | слични

Македонските патници директно ќе летаат до уште две дестинации во Италија. Вчера на скопскиот аеродром „Александар Велики“ слетаа првите патници на италијанската авиокомпанија „Бел ер Јуроп“ од Анкона, а еден час подоцна полетаа и првите за Венеција. „Бел ер“ ќе ги одржува редовните авионски линии до Анкона и до Венеција двапати неделно, секој четврток и недела. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени авионски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со „Бел ер” ги организира швајцарскиот туроператор „Ер Приштина“. Досега оваа компанија до скопскиот аеродром оперираше од Цирих и Дизелдорф, како и од Цирих до Охрид во соработка со „Свис ерлајнс“. „Нудиме многу конкурентни цени. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по 79 евра во еден правец кон овие две дестинации“, изјави Албин Идризи, менаџер на „Ер Приштина“ за Косово и за Македонија. Тој потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани од вчера може да летаат од Скопје до Анкона и до Венеција за 79 евра со италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“. Цената е за билет во двата правца и со платени аеродромски такси. На овие дестинации ќе се лета двапати неделно, а компанијата најавува нови линии по конкурентни цени.
| | веќе видена | слични

Се раздвижува конкуренцијата во авиобизнисот. Со промотивен лет од Скопје до Венеција италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“денеска го означи влезот на македонскиот пазар. По промотивна цена од 79 евра „Бел ер јуроп“ во соработка со „Ер Приштина“ ќе лета двапати неделно од Скопје до Анкона и Венеција. Се разгледувале и други опции, чија реализација ќе зависи од интересот на македонските граѓани: „Цените ќе ги диктира пазарот, ние сме подготвени да нудиме дури и пониски цени од 79 евра но со оглед на побарувачката веруваме дека ќе продолжиме да летаме по иста цена. Отворени сме да оперираме од Македонија до која било дестинација. Нашата мисија е да ја поврземе дијаспората со Македонија. Ќе продолжиме со нови летови согласно потребите на пазарот, но бидете сигурни дека ова нема да биде последен лет. Во моментов ние сме најголем клиент на скопскиот аеродром“, изјави Албин Идризи менаџер во „Ер Приштина“. „Бел ер јуроп“ не е единствената компанија која најавува поволни летови до Италија. Од септември ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Ер Приштина“ воведе директни летови на релација Скопје- Анкона- Скопје и Скопје – Венедик- Скопје. Летовите се реализираат два пати неделно, во четврток и недела преку познатата италијанска компанија „Бел Ер“. Менаџерот на „Ер Приштина“ за Косово и Македонија, Албион Идризи, посочува: “Ние воведовме две нови дестинации на „Ер Приштина“, Скопје- Анкона и Скопје – Венедик. Имаме стратешко партнерство со италијанската компанија „Бел Ер“, која оперира со авиони од типот “Ербас 319“ и во соработка со ТАВ го отворивме патот за да ги прошириме активностите“. Идризи истакнува дека актуелната цена за релацијата Скопје- Анкона – Венедик изнесува 79 евра со сите платени такси и 20 килограми багаж гратис. Тој вели дека цената на билетите ја одредува пазарот. „Денес цените изнесуваат 79 евра во еден правец со вклучени такси и сакам да истакнам дека со летовите на „Ер Приштина“ патникот има право на гратис килограми багаж без потреба за доплата“, вели Идризи. Турскиот менаџер на скопскиот аеродром најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 223 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 163 | | | веќе видена

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на ...
сите 232 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 223 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Скопје до Анкона и Венеција за 79 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: