Од Скопје до Анкона и Венеција за 79 евра

Скопје - Анкона - Скопје , Скопје - Венеција - Скопје со авион за 79 евра во еден правец. Италијанската аво-компанија „Бел - ел Јуроп“, денеска ги реализираше првите два лета на овие две дестинации, кои стануваат редовни линии. Секој четврот и недела патници од Македонија ќе можат да патуваат за Италија и ибратно, а во цената се вклучени и аеродромските такси и превозот за багаж со 20 килограми. Од Македонија летовите со „Бел-ер“ ќе ги остварува „Ер-Приштина“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сподели Од вчера па секој нареден викенд италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“ ќе лета на релација од Анкона до Скопје и назад за Венеција. Од менаџерскиот тим на компанијата велат дека картата е во еден правец а во неа се вклучени сите давачки, при што истата може да биде и поевтина ако има доволно патници. “Цените ги диктира пазарот. Ние нудиме многу конкурентни цени, дури и пониски од 79 евра. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по истата цена”, изјави Албин Идризи, менаџер на Ер Приштина за Косово и за Македонија. Од „Бел ер јуроп“ се надеваат дека во соработка со Ер приштина и менаџерскиот тим на Тав во иднина ќе се зголеми и бројот на дестинации на кои ќе може да се патува со нискобуџетните авиони. Бројот на евтините авиони што слетуваат на скопскиот аеродром почна да се зголемува. Веќе неколку компании летаат а за од септември најавени се уште 10 нови европски дестинации., при што се очекува значително да се зголеми и бројот на домашни патници како и на туристи кои се ...
| | веќе видена | слични

Првите авиони на релациите Скопје- Анкона- Скопје и Скопје- Венеција- Скопје од денеска летаат по цена од 79 евра во еден правец со вклучена аеродромска такса и провизија за 20 килограми багаж. Италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“ воспостави редовни авионски линии од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје до Анкона и Венеција, двапати неделно - секој четврток и недела. Летовите од Македонија ги организира швајцарскиот тур-оператор „Ер Приштина”. Со церемонија на компанијата „ТАВ Македонија”, беше пречекан првиот авион од Анкона, кој утрово слета на аеродромот „Александар Велики“, а веднаш потоа полета и авионот кон Венеција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите авиони на релациите Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје на италијанската авиокомпанија Бел ер јуроп вчера почнаа да летаат. Тие ќе бидат воспоставени како редовни авионски линии до Анкона и до Венеција двапати неделно (секој четврток и недела) од скопскиот аеродром Александар Велики. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец e 79 евра со вклучени авионски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми.“Драго ни е што ги имаме овие две значајни нови релации и што можеме да им обезбедиме алтернативни географски дестинации на патниците. Веруваме дека новите летови на Бел ер јуроп од Скопје до градовите Анкона и Венеција ќе создадат одлична можност за патниците да се поврзат со Скопје. Исто така, новите релации ќе отворат можност за нови туристи од Италија и ќе придонесат за дополнително да се развие туристичкиот потенцијал на Македонија“, изјави Зоран Крстевски, генералниот менаџер на ТАВ Македонија.Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани ќе можат полесно да стигнат до саканите дестинации во Италија откако вчера беа промовирани првите летови на релациите Скопје - Анкона - Скопје и Скопје - Венеција - Скопје, на италијанската авиокомпанија „Бел ер Јуроп“ Во компанијата најавија дека во иднина ќе бидат воспоставени редовни авионски линии од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје до Анкона и до Венеција, двапати неделно - секој четврток и недела. Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со „Бел ер“ ги организира швајцарскиот туроператор „Ер Приштина“. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Компанијата „ТАВ-Македонија“, која стопанисува со аеродромот во Скопје, вчера организираше церемонија на пречек на првиот авион од Анкона, кој на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје слета во 8.50 часот. Авионот на „Бел ер Јуроп“ од Скопје кон Венеција, исто така, полета вчера, во 9.20 часот. - ...
| | веќе видена | слични

Македонските патници директно ќе летаат до уште две дестинации во Италија. Вчера на скопскиот аеродром „Александар Велики“ слетаа првите патници на италијанската авиокомпанија „Бел ер Јуроп“ од Анкона, а еден час подоцна полетаа и првите за Венеција. „Бел ер“ ќе ги одржува редовните авионски линии до Анкона и до Венеција двапати неделно, секој четврток и недела. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени авионски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми. Летовите од Македонија до Анкона и до Венеција, во соработка со „Бел ер” ги организира швајцарскиот туроператор „Ер Приштина“. Досега оваа компанија до скопскиот аеродром оперираше од Цирих и Дизелдорф, како и од Цирих до Охрид во соработка со „Свис ерлајнс“. „Нудиме многу конкурентни цени. Засега побарувачката ветува дека ќе продолжиме да летаме по 79 евра во еден правец кон овие две дестинации“, изјави Албин Идризи, менаџер на „Ер Приштина“ за Косово и за Македонија. Тој потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани од вчера може да летаат од Скопје до Анкона и до Венеција за 79 евра со италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“. Цената е за билет во двата правца и со платени аеродромски такси. На овие дестинации ќе се лета двапати неделно, а компанијата најавува нови линии по конкурентни цени.
| | веќе видена | слични

Се раздвижува конкуренцијата во авиобизнисот. Со промотивен лет од Скопје до Венеција италијанската авиокомпанија „Бел ер јуроп“денеска го означи влезот на македонскиот пазар. По промотивна цена од 79 евра „Бел ер јуроп“ во соработка со „Ер Приштина“ ќе лета двапати неделно од Скопје до Анкона и Венеција. Се разгледувале и други опции, чија реализација ќе зависи од интересот на македонските граѓани: „Цените ќе ги диктира пазарот, ние сме подготвени да нудиме дури и пониски цени од 79 евра но со оглед на побарувачката веруваме дека ќе продолжиме да летаме по иста цена. Отворени сме да оперираме од Македонија до која било дестинација. Нашата мисија е да ја поврземе дијаспората со Македонија. Ќе продолжиме со нови летови согласно потребите на пазарот, но бидете сигурни дека ова нема да биде последен лет. Во моментов ние сме најголем клиент на скопскиот аеродром“, изјави Албин Идризи менаџер во „Ер Приштина“. „Бел ер јуроп“ не е единствената компанија која најавува поволни летови до Италија. Од септември ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Ер Приштина“ воведе директни летови на релација Скопје- Анкона- Скопје и Скопје – Венедик- Скопје. Летовите се реализираат два пати неделно, во четврток и недела преку познатата италијанска компанија „Бел Ер“. Менаџерот на „Ер Приштина“ за Косово и Македонија, Албион Идризи, посочува: “Ние воведовме две нови дестинации на „Ер Приштина“, Скопје- Анкона и Скопје – Венедик. Имаме стратешко партнерство со италијанската компанија „Бел Ер“, која оперира со авиони од типот “Ербас 319“ и во соработка со ТАВ го отворивме патот за да ги прошириме активностите“. Идризи истакнува дека актуелната цена за релацијата Скопје- Анкона – Венедик изнесува 79 евра со сите платени такси и 20 килограми багаж гратис. Тој вели дека цената на билетите ја одредува пазарот. „Денес цените изнесуваат 79 евра во еден правец со вклучени такси и сакам да истакнам дека со летовите на „Ер Приштина“ патникот има право на гратис килограми багаж без потреба за доплата“, вели Идризи. Турскиот менаџер на скопскиот аеродром најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Скопје до Анкона и Венеција за 79 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: