ЕКСКЛУЗИВНО: Новата песна на Мио и „ДНО е НЛО“

2 копии

Создадено на Четврток, 21 Јануари 2016 09:20 Мио со подарок за нашите читатели! Мио Поп Христов и неговата група „ДНО е НЛО“ заедно со пријателите ќе одржат концерт на 12 февруари во МКЦ. Концертот ќе започна во 21 часот, а средбата е закажана во дансинг салата. Гости на концертот ќе бидат нивните пријатели групата „Нокаут“ и „Ласт Експедишн“, а фановите ќе имаат можност да ја слушнат и новата песна, која вас ексклузивно ви ја подаруваме. „Чуден сон“, слушнете ја само тука:
| | веќе видена | слични
2 копии

На 12 февруари ќе се случи инвазија на МКЦ. Музичка инвазија, во која ДНО Е НЛО ќе прогласи своја слободна музичка територија. Киднапирања на Земјани нема да има. Ќе биде киднапиран само вашиот допир со реалноста, која тие неколку часа нема да ви биде потребна. Затоа што ќе слушате музика од друга димензија. Повод : 18-от роденден и годишнина на ДНО. И потребата за разбивање на сивилото со концерт журка. Ама и групно посакување среќен пат и убав живот далеку од МК на двајца од оние кои ќе се качат на сцена. Соучесници на ДНО Е НЛО во инвазијата : НОКАУТ и ЛАСТ ЕКСПЕДИШН Локација : Денсинг сала, МКЦ Почеток: 20 часот. Крај : Кога секој еден присутен во салата ќе се почувствува вонземски.
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 153 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина. Во 2008 година, кога Тошиќ ...
сите 209 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО: Новата песна на Мио и „ДНО е НЛО“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: