ДНК-та на Стив Џобс е во темелите на Apple, вели Тим Кук


Рано утринававо во Охрид беа почувствувани неколку силни земјотреси. Едниот го стресе градот околу 2 часот, а другиот околу 8 часот. Од Европската сеизмолошка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Технологијата може да направи огромни работи. Но, не сака да прави големи работи. Не сака ништо. За ова сме потребни сите. Потребни се нашите вредности. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДНК-та на Стив Џобс е во темелите на Apple, вели Тим Кук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: