Дневник од снимањето на „Игра на тронови“ IV: Во исчекување на епска битка

Оваа недела речиси и да немаше информации за снимањето на четвртата сезона на „ Игра на тронови “, но неодамна беа откриени имињата на режисерите на сите епизоди. А тоа може многу да ни открие за содржината на секоја епизода. Иако нема нови режисерки имиња, едно име сепак се истакнува. Првата епизода ја режираат Дејвид Бениоф и Д.Б. Вајс, додека Алекс Грејвс ќе го преземе водството од 2. епизода (тој во третата сезона беше задолжен за 4. и 5. епизода кога е убиен заповедникот на Ноќната стража и кога Џон и Игрит имаа љубовна романса). Покрај наведените, Алик Сахаров (кој качувањето по Ѕидот го претстави на малите екрани) и Мишел Мекларен (венчавката на Тирион и Санса) се задолжени за по две епизоди. Нил Маршал (Извор: www. whatculture.com) Доаѓаме и до највозбудливиот момент. Деветтата епизода (во која најчесто се случуваат најважните настани во „Игра на тронови“) ќе ја режира Нил Маршал , кој во втората сезона ја осмисли сцената со битката кај Црновода . Тоа навестува дека пред самиот крај на сезоната ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневник од снимањето на „Игра на тронови“ IV: Во исчекување на епска битка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: