Дневен хороскоп за 07 декември

Овните ги очекува среќа на полето на љубовта, Девиците размислуваат за раскинување. Прочитајте го хороскопот за 07 декември. Овен Ве очекува среќа на полето на љубовта. Ве очекува можност да остварите поместување и да најдете решение за некои проблеми. Ви се допаѓа личност која не е од исто потекло или е поврзана со странство. Ве очекува врска. Слаба циркулација. Бик Пред вас се среќни околности на полето на работата и на тој начин ќе успеете да профитирате. Лесно можете да се впуштите во нова врска. Брзоплето ќе изреагирате, а личноста е подобра одошто очекувате. Ви годи физичка активност. Близнаци Пред вас е можност да ја промените работата ако така сакате. Можете да очекувате нови можности. Ќе почувствувате големо олеснување по прекинот со личност која не ве интересира. Проблеми со бубрезите. Рак Ве очекуваат напнати околности и не ви е лесно да најдете вистински одговор за сите прашања. Можна е средба со една интересна личност која ја познавате од поодамна. Поволен ден за почеток на авантура. Зголемете ...
| | веќе видена | слични

Овен Многу ќе се грижите за сигурноста на вашето работно место и задржувањето на постоечките позиции. Ви треба помошта од другите за да можете да ги реализирате вашите планови. На слободните претставници им се нудат краткотрајни авантури. Бик Избегнувајте поинтензивен друштвен живот. Совладајте го стравот од самотија. Ако можете да се посветите на работата или, пак, некое хоби кое ве исполнува и да се ограничите само со неколку најдобри пријатели, тоа во моментот ќе биде најдобро за вас. Близнаци Во се барате некој вид на статусен симбол, бидејќи премногу ви е важно она со што се занимавате да има адекватно признание. Добро би било да можете малку да се препуштите на животните радости и да се одморите. Сериозната врска која ја имате ќе почне да се распаѓа, ќе сфатите дека сè било од интерес. Рак Доброто расположение и поволните услови ќе ве следат целиот ден. Многу ракови поволно ќе ја изненадат својата околина со поголема толеранција, но и помек став во однос на некои поважни прашања кои се причина на ...
| | веќе видена | слични

Овен Во овој ден може да oткриете дека сте заостанати во распоредот. Работите не се толку лоши како што изгледаат и со многу малку концентрација може да се борите со новите околности. Бик Овој петок ќе биде крајно одлучувачки и ќе бидете подготвени да дејствувате без никакво сомневање. Вистинската причина за ваквото однесување може да биде комплексна ситуација со која ќе се сретнете. Близнаци Овој петок ќе разјасните важен дел од вашата врска со вашиот партнер, без оглед на околината. Ќе блескате со твојата харизма и конечно ќе го освоиш твојот сакан. Рак Овој петок не трчај по дивото, напуштајќи го питомото. Бидете разумни. За да ја намалите напнатоста, пејте - без оглед на вашата душа. Ова главно се однесува на семејните и домашните планови. Лав Овој петок, потребата да ги допрете вашите најдлабоки мисли и да се затворите, ќе работат исклучиво за ваша корист. Ќе се чувствувате уверени. Девица Овој петок ќе имате добра можност да ги манифестирате вашите способности. Вашиот пријател ќе организира состанок со ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Многу ќе бидете задоволни како со деловниот така и со семејниот живот. Обидете се ваквата сосојба да је претворите во трајна. Немојте да се нервирате поради некои ситници. Доколку се оптеретувате и размислувате за лошите колегијални односи само ќе се нервирате, а ништо нема корисно да направите. Уживајте во кругот на семејството. Бик (21.04 – 21.05) Повеќето нови познанства кои ќе ги имате денеска, во склоп со вашата природа, склони кон разновидни контакти, ќе ве натераат да ги преиспитате своите досегашни емотивни врски. Некои нови лица веќе на прв поглед ќе ви бидат интересни за остварување на долготрајни односи. Близнаци (22.05 – 22.06) На работното место ќе затаите, па и резултатите нема да бидат ништо посебно. Ви недостасува енергија, а тоа ќе биде видливо и за околината. Затоа ние ве советуваме да се завртите денеска повеќе кон себе си и вашите најмили. Повикајте дома друштво или вие одете некаде, не останувајте дома сами. Рак (22.06 – 22.07) Убаво разгледајте ја целата ситуација ...
| | веќе видена | слични

 Ако претходно немавте среќа при продажба на имот, во 2019-та може повторно да се обидете, бидејќи ќе имате одлични шанси за продавање, но и купување нови вредни работи. Во текот на годината ќе забележите дека се создаваат одлични односи со членовите на семејството, а тоа ќе ви предизвика чувство на задоволство и атмосферата во вашиот дом ќе биде оптимистична и хармонична. Оние кои се во врска, може да очекуваат брак, а ако сте во брак, големи се шансите за зголемување на членовите во семејството, што дополнително ќе внесе радост во домот. Во 2019-та ќе сфатите што значи напорна работа, бидејќи ќе бидете фокусирани кон искористување на сите ресурси за постојано напредување и постигнување одлични резултати. Работа и финансии Оваа година ветува раст и ширење на професионалните можности на Раковите, а периодот од април до октомври ќе се покаже како многу плоден, вклучувајќи унапредувања и зголемување на заработувачката. Во текот на овие месеци, зграбете ги сите шанси, бидејќи подоцна не знаете што ќе ве ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овните штедат, Биковите и Јарците во расправија, Близнаците се осамени, а Вагите импулсивни. Прочитајте го хороскопот за 13 декември. Овен Доаѓа време кога треба да внимавате на финансиите и да штедите повеќе. Соработниците ви создаваат нервоза на работа. Ставате на тест некоја личност. Промаја. Бик Многу работите и тоа сите го гледаат. Помала расправија со еден Јарец може да ве извади од баланс. Одлучете го најдобриот начин да ги средите работите. Ве очекува убава романтична вечера. Нервоза. Близнаци Разговорите кои ги водите делуваат конфузно. Не сте најјасни кон колегите. Осамени сте и тоа ве мачи. Здравјето е одлично. Рак Ве мачи студената и строга атмосфера на работа. Сменете ја тактиката кон колегите. Со партнерот како да се познавате 100 години. Малку ви е досадно и сакате промени. Болки во колената. Лав Убаво соработувате со личност родена во знакот Водолија. Одличен ден за љубов. Ве мачат нервите. Девица Не размислувате премногу за работата бидејќи сте окупирани со своите лични проблеми. Прифатете ...
| | веќе видена | слични

Близнаците ја обновуваат комуникацијата со личност која им значи, Биковите се мрзеливи, а Рибите сакаат да се посветат на себеси. Прочитајте го хороскопот за 14 декември. Овен Размислувате за тоа да го промените работното место, бидејќи немате финансиска сатисфакција. Можно е да не ја добивате љубовта од страна на личноста која ја сакате, па малку се разочарани. Болки во нозете. Бик Немате доволно концентрација и не сте мотивирани за работа, па денес ќе ги избегнувате обврските. Можно е да доаѓате до граница на издржливост кога станува збор за љубовта. Проблеми со забите. Близнаци Доаѓате до нови информации кои би можеле да ви бидат важни за нови професионални достигнувања. Добивате можност за обновување на комуникацијата со личност која многу ви значи. Подложни сте на здравствени проблеми. Рак Доаѓате до нови информации кои би можеле да ви бидат важни за нови професионални достигнувања. Ќе се потрудите на саканата личност да и ги покажете своите чувства бидејќи сметате дека треба да сте искрени и ...
| | веќе видена | слични

Ако не сакате да бидете просечни во 2019 на кое било поле, тогаш треба напорно да работите и да барате помош од луѓето околу вас. Ќе имате огромна поддршка и љубов и само во комуникација со нив ќе ги донесете вистинските одлуки. Затоа мора да бидете пољубезни кон другите. Големите одлуки на професионално поле ќе ги донесете мудро и прецизно. Очекувајте големи промени во животот. Работа и финансии 2019 година ќе биде од огромно значење за вашата кариера. Ќе го промените своето работно место и пред вас ќе се отворат огромни можности. Најголеми турбуленции се можни во март и ноември и во овие периоди треба со мирен ум и до најситни детали да размислувате за наредните потези. Сè нека се одвива полека и прецизно, наместо избрзаните одлуки да ви се удрат од глава. Позитивниот став и посветеноста ќе направи ова да биде навистина погодна година за вас на финансиски план. Приходот ќе ви биде стабилен, но ќе заработувате и од неколку други извори. Ќе има луѓе што ќе бидат љубоморни на вашиот успех, па затоа не ...
| | веќе видена | слични

Овен Доаѓа време кога треба да внимавате на финансиите и да штедите повеќе. Соработниците ви создаваат нервоза на работа. Ставате на тест некоја личност. Внимавајте на промаја. Бик Многу работите и тоа сите го гледаат. Помала расправија со еден Јарец може да ве извади од баланс. Одлучете го најдобриот начин да ги средите работите. Ве очекува убава романтична вечера. Близнаци Разговорите кои ги водите делуваат конфузно. Не сте најјасни кон колегите. Осамени сте и тоа ве мачи. Здравјето е одлично. Рак Ве мачи студената и строга атмосфера на работа. Сменете ја тактиката кон колегите. Со партнерот како да се познавате 100 години. Малку ви е досадно и сакате промени. Болки во колената. Лав Убаво соработувате со личност родена во знакот Водолија. Одличен ден за љубов. Ве мачат нервите. Девица Не размислувате премногу за работата бидејќи сте окупирани со своите лични проблеми. Прифатете го советот на пријателите во однос на љубовта. Внимавајте на имунитетот. Вага Размислувате за враќање на старото работно место или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен  Размислувате за зголемување на вашата материјална ситуација. Во текот на денот ќе ви се укаже прилика за наоѓање на нов извор на финасии, но вам нема да ви бидат потполно јасни условите кои ви се нудат. Побарајте совет од вашиот партнер. Бик Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна. Близнаци Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ќе споделат незаборавни моменти, а оние Јарци кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе од добро. Рак Емотивната состојба е нестабилна и ве принудува на непромислени потези. Нека не ве заплашуваат сегашните проблеми бидејќи во иднина доаѓаат уште посериозни. Ќе пронајдете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за НОВА ТВ вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце Камчев ...
сите 463 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно е да ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп за 07 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: