Најдобрите и најлоши комбинации на хороскопските знаци

На кратко ги претставуваме сите комбинации за секој хороскопски знак одделно, кои комбинации се најдобри за врска, кои се релативно добри, но и оние кои може да се покажат како навистина лоши. ОВЕН Најмногу си одговара со: Овен, Стрелец, Лав Може добро да е согласува со: Близнаци, Водолија, Вага Шансите за добра врска се 50-50 со: Бик, Девица, Јарец ​Лоша комбинација со: Шкорпија, Рак, Риби БИК Најмногу си одговара со: Бик, Девица, Јарец Може добро да е согласува со: Шкорпија, Рак, Риби Шансите за добра врска се 50-50 со: Овен, Стрелец, Лав Лоша комбинација со: Близнаци, Водолија, Вага БЛИЗНАЦИ Најмногу си одговара со: Близнаци, Водолија, Вага Може добро да е согласува со: Овен, Стрелец, Лав Шансите за добра врска се 50-50 со: Шкорпија, Рак, Риби Лоша комбинација со: Бик, Девица, Јарец РАК Најмногу си одговара со: Шкорпија, Рак, Риби Може добро да е согласува со: Бик, Девица, Јарец Шансите за добра врска се 50-50 со: Близнаци, Водолија, Вага Лоша комбинација со: Овен, Стрелец, Лав ЛАВ ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Ќе ве зафати мрзеливост, а од вас ќе се бара повеќе активност и работа, бидејќи промените со кои ќе се соочите се доста сериозни. Нејасните односи со соработиците ќе морате најбрзо што можете да ги средите, бидејќи морате заедно да работите. Родените во третата декада ќе имаат можност за нова работа. Посветете се на вашите најблиски, и тие го заслужуваат вашето внимание. Викендот пред вас е одличен за тоа. Бик (21.04 – 21.05) Ќе бидете импулсивни и нагло ќе настапувате. Избегнувајте конфротации со личности што нешто ви значат. Обидете се да бидете посмирени и подобро да размислувате пред да направите нешто за што подоцна ќе се каете. Постои можност од парична загуба затоа ќе морате да бидете внимателни што правите и каде ги вложувате. Во семејството ве очекува пријатна домашна атмосферара каде целосно ќе се опуштите. Близнаци (22.06) Постои опасност, премногу ќе се опуштите, па поради таквата состојба да пропуштите многу поволни прилики. На емотивен план за оние во брак ќе имаат доста ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Подгответе се однапред денеска ве очекува многу работа. Ако не можете сами побарајте некој кој ќе ви помогне. Не дозволувајте некој злобен колега да ви ги расипе вашите работни планови. Во љубовниот живот не ги ги сокривајте емоциите Бик (21.04 – 21.05) Ве очекуваат новини на работно поле, но овие промени ќе бараат од вас жртва. Ќе морате да превземете и дел од работата на другите, бидејќи вашите интереси се заеднички. Решавањето на проблемот што ве измаувал многу ќе ве расположи. Постои можност за некое патување и на вас останува да одлучите. Близнаци (22.05 – 22.06) Ќе бидете оптеретени со секојдневните работни обврски. Дколку сте во можност одвоете ги своите мисли и работните обврски и посветете се на партнерот. Покрај тоа што од вас ќе го извлече најдоброто, што во моментот можете да го дадете ќе добиете нежност и љубов, а тоа ви е потребно повеќе одколку што мислите. Рак (22.06 – 22.07) Напнатоста се намалува, ќе бидете задоволни со себе, а ќе се подобрат и односите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку што е поголем бројот на колеги, толку е поголема шансата да си фатите работа со личност чии карактеристики не ги поднесувате. Основната лекција за да ви биде полесно на работа е да бидете онаа личност која најмалку ги нервира останатите. Во случај да ви треба некој совет за да ги стекнете симпатиите на колегите (особено ако сте нови), еве неколку предлози. Ситниците што никој не сака да ги прави Секогаш има задолженија кои не се директно поврзани со работата, а кои повеќето одбегнуваат да ги завршат, односно се прават дека таква задача не постои. Не е лошо да поведете иницијатива и да покажете пример во такви случаи извршувајќи го тој дел (веројатно ќе си добиете бонус поени кај претпоставените за ова), но немојте да бидете негативни притоа, јасно покажувајќи дека ете вас ве натовариле. Ако се поставите тактично, останатите сами ќе се понудат потоа да го прават истото. Понудете се за помош Постојат луѓе кои едвај чекаат некој да згреши на работа за да го направат неспособен и да се истакнат (иако ...
| | веќе видена | слични

Овен Се наоѓате во центарот на настаните. Сѐ околу вас се одвива онака како што посакувавте. Станувате свесни дека вашите можности се поголеми од она што мислевте. Бик Вашето расположение варира од крајност во крајност, од еуфорија, до тага и солзи. Поради невнимание можете да навредите некоја блиска личност која ви е искрен пријател. Близнаци Ви претстои поволна понуда. Сега е вистински момент за сите деловни потфати кои сте ги започнале, а кои веќе некое време се во застој. Рак Во опасност сте да му подлегнете на искушението и да прифатите некоја ризична понуда. Не смеете да заборавите дека ниту еден успех не се случува ненадејно и нагло. Лав Премногу се наметнувате, а тоа може да предизвика потполно несакани ефекти. Не сте задоволни, бидејќи сте исклучени од актуелните случувања со кои вашата околина е окупирана. Девица Ако планиравте да патувате некаде, сега е вистински момент таа идеја да ја спроведете на дело. Денот е поволен за организација на активности во кои сте вклучени со повеќе луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Заборавете на ветувањето кое сте му га дале на некоја ваша блиска личност, бидејќи не ќе бидете во состојба да го исполните. На работното место ќе се соочите со препреки. Најдете подобро решение за проблемот. Финансиите ви се одлични но внимавајте, бидејќи трошите без контрола. Во љубовниот живот ве очекуваат новини кои се добре дојдени за вас во моментот. Здравје: внимавајте од вируси. Бик (21.04 – 21.05) Потребно е да вложувате многу труд за правилно и навремено извршување на работните задачи и воопшто за постигнување на некој успех. Комуникативноста денес ќе ви биде одлична , но тоа не значи дека треба да се впуштите во решавање на проблемите поврзани со склучување на договори. Во љубовниот живот ќе морте да го расчистите лошиот однос со партнерот. Бидете директни. Здравје: просено. Близнаци (22.06) Павилно ќе ја прецените моменталната ситуација на работното место но ќе заборавите на некои помали делови кои се доста важни. Ќе ви помогне ваш стар пријател или колега и ќе направи ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) На работното место нема да имате разбирање особено за идеите на соработниците, па затоа ќе морате да работите сами и не очекувајте некој да ви помогне. Што се однесува до финансиите не би требало да очекувате некои поголеми добивки. Бик (21.04 – 21.05) Односите со околината не се стабилни, можни се недоразбирања со колегите и претпоставените. Ако сакате да постигнете резултати во тоа што го работите најмногу ќе ви користи упорната работа и добрата организација на работните задачи. Близнаци (22.05 – 22.06) Помалку ќе бидете напнати, а ќе имате повеќе комуникации, движење и ведрина. Тоа значи дека вашите односи со околината значително ќе се подобрат, па ќе имате повеќе успех во работите кои се поврзани со комуникации. Рак (22.06 – 22.07) Монотоните работи на работното место ве оптеретуваат. Не располагате со многу енергија, и доста сте нервозни. За подолгорочни планови не размислувајте, подобро е да се занимавате само со моменталната состојба, настојувајќи во најголема мера да искористите ...
| | веќе видена | слични

Овен Доколку вашите професионални активности се поврзани со странство, овој период не е поволен за вас. По напорниот ден дозволете си некаква рекреација. Бик Околината ве фрустрира, бидејќи ви оневозможува да издржите во своите замисли. Не се откажувајте пред време, доколку внимателно ја анализирате ситуацијата, ќе наидете и на решение. Близнаци Не ви е тешко да увидите каде грешите и на тој начин ќе решите добар дел од проблемот. Како награда за самокритичноста и скромноста, ќе добиете поволна вест. Рак По природа сте склони да создадете проблеми онаму каде тие никогаш и не постоеле. Наместо да критикувате, придружете му се на тимот и покажете на дело како треба да се работи. Лав Ви смета кризата која се случува во вашата работна средина. Можеби би требале да размислите за редоследот по кој ќе ги решавате новонастанатите проблеми. Девица Размислувате за тајна романса. Чувствувате голема потреба да си дозволите авантура со која конечно себе би се почастиле со малку магична илузија. Вага Трошите ...
| | веќе видена | слични

На основа на една позната психолошка теорија за основни типови на личности и нивна класификација, постојат девет основни типови на личности. Познавајќи одреден тип на личност значи познавање и разликување на основните модели на однесување во различни ситуации, во комуникација или изразување и нивно делување. Особите кои припаѓаат на ист тип на личност во голема мера се и слични помеѓу себе. Сепак, извесните разлики кои постојат во оквирот на секоја личност, потекнуваат од неколку фактори од кои најзначајни се: менталниот и интелектуалниот степен на развој, возраста, вродените особини, социјалната средина во која расте личноста и културата на која припаѓа. За утеха е фактот дека постојат барем мал број на луѓе кои ни се слични, но во исто време е и поразно затоа што акцентот во реченицата паѓа на ‘мал број’. Значи, шифрата на таинствениот одговор или суштинското објаснување поради кое, сепак не сме сите исти, се наоѓа во многубројните облици на нашето однесување, односно во разликата од една до друга ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Во текот на денот ќе ви се наметне потреба да бидете природни и да покажете поголема амбициозност. Не применувајте агресивно убедување и претерано зборување во комуникациите, затоа што ефектот може да биде обратен. Родените во третата декада кои се наклонети кон експериментирање во љубовта, потребно е да бидат внимателни, затоа што не се прогнозираат задоволителни резултати. Не ја провоцирајте личноста која многу ви значи. Бик (21.04 – 21.05) Работете ја работата посериозно и целосно. Површното работење може негативно да делува врз вашата работа, а особено врз финансискиот дел. Поради новонастанатата ситуација на работното место ќе морате некои работи да ги менувате од корен. Не донесувајте битни одлуки на брзина. Некоја личност од порано која ви должела ќе ви возврати со услуга. Во љубовта чувствувате мала несигурност. Разговарајте со вашиот партнер и бидете искрени. Тоа може да помогне. Близнаци (22.06) Не ќе можете реално да ја процените ситуацијата и луѓето околу вас. Ќе бидете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрите и најлоши комбинации на хороскопските знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: