Џоркаеф: Само Интер можат да му парираат на Јувентус

3 копии
9 копии

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил ...
| | веќе видена | слични

Tренерот на Интер, Лучијано Спалети на денешната прес конференција зборуваше за утрешното големо дерби во Италија во кое ќе играат Јувентус и Интер. Спалети ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Интер во петок го очекува дербито со Јувентус во Серија А, а во пресрет на овој натпревар во кој „нероаѕурите“ ќе влезат со минус 11 бода во однос на ...
| | веќе видена | слични

Јувентус делува предоминантно по одиграни 14 кола во Серија каде има биланс од 13 победи и само едно реми, а следна пречка на тимот на Масимилијано Алегри е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

Ден и половина откако е појави аедно со пребеганиот екс-премиер Никола Груевски на аедничка фотографија во Будимпешта, Александар Трајковски, инаку советник од ...
сите 119 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 133 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џоркаеф: Само Интер можат да му парираат на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: