Џорџ Сорос и други милијардери бараат данок на богатство во САД

2 копии

Група од 19 американски милијардери, по иницијатива на Џорџ Сорос и ко-основачот на најпознатата социјална мрежа Фејсбук, Крис Хјуз, испратија заедничко писмо ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и филантроп Џорџ Сорос, заедно со уште неколкумина милијардери, бараат воведување на данок на богатство во Соединетите Американски Држави. Сорос, ...
| | веќе видена | слични

Додека група ултрабогати Американци потпишаа отворено писмо во кое бараат оданочување на најбогатиот дел од популацијата на САД, тврдејќи дека таквата мерка би ...
| | веќе видена | слични

Францускиот бизнисмен и инвеститор Бернард Арно достигна вредност од 100 милијарди долари со што им се приклучи на Џеф Безос и Бил Гејтс во клубот на бизнис ...
| | веќе видена | слични

Клубот на милионерите брзо ги додава членовите. Во 2018 година, имало повеќе од 19,6 милиони луѓе со шест цифрени суми, до 2023 година, тој број се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штипското Инфективно одделение од попладнево и официјално се прошири на Одделот за неврологија, кое се наоѓаше во истата зграда. Директорот на Клиничка ...
сите 593 | | | веќе видена

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 191 | | | веќе видена

Два нови раговори се објавени на каналот „Обнова на режимот“. Разговорите се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“. Во ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Петровец каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од, како што рече, целосно ...
сите 359 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 85 | | | веќе видена

Од снимките на објавени разговори последниве недели во кои зборува претседателот на СДСМ Зоран Заев може да се види еден, досега за јавноста непознат, карактер ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џорџ Сорос и други милијардери бараат данок на богатство во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: