Џорџ и Амал Клуни добија близнаци

Холивудскиот шармер Џорџ Клуни и неговата сопруга, адвокатката Амал Клуни, за прв пат станаа родители. Тие добија близнаци - едно девојче и едно момче. Среќната вест за медиумите ја потврди нивниот портпарол Стен Розенфилд. „Утрово во животот на Амал и Џорџ пристигна Ела и Александар Клуни. Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и се чувствуваат добро“, рече портпаролот, додавајќи на шега дека Џорџ е „под седативи и тој треба да закрепне за неколку дена“ , пренесува Ју-Ес-Еј Тудеј. Да потсетиме, познатата двојка го рече „судбоносното да“, во септември 2014 година. Свадбената церемонија се одржа во луксузниот хотел „Аман канал гранде“ во Италија, и траеше три дена. Три години откако влегоа во брачни води нивната љубов беше крунисана со близнаци кои на посебен начин ќе го исполнат животот на познатиот актер и 17-години помладата адвокатка.
| | веќе видена | слични

Иако децата се стари само една недела, Клуни веќе решил максимално да ги заштити, во 15. милиони долари вредната вила во Сонинг, Англија. Холивудскиот актер Џорџ Клуни (56) пред шест дена станал татко. Неговата сопруга Амал (39) на свет ги донела близнаците Ела и Александар. Иако децата се стари само една недела, Клуни веќе решил максимално да ги заштити, во 15 милиони долари вредната вила во Сонинг, Англија, каде што двојката одлучила да ги одгледува своите деца. Клуни изнајмил по еден телохранител за двете деца кои цело време ќе бидат покрај нив, дури и кога бебињата спијат, а ќе ги следат каде и да одат. „Татковството на Џорџ му дојде по долго време, па не сака да ризикува ништо лошо да се случи. Телохранителите се само почеток“ – рекол извор кој додал дека обезбедувањето ќе го чини над 318.000 долари годишно. Клуни исто така работел на обезбедувањето на новиот безбедносен систем со висока технологија кој ќе биде инсталиран во нивниот нов дом и ќе чини речиси 130.000 долари. Така што целиот имот на ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Клуни потрошил околу половина милион долари на нови мерки за обезбедување. Откако Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал пред неколку дена станале родители на близнаци, момче и девојче, актерот одлучил семејната куќа во Велика Британија да ја претвори во вистинска тврдина. Клуни не жалел пари за да ги заштити своите деца и за дополнителното обезбедување ќе плаќа околу 320.000 долари годишно. По пораѓањето, на сила стапил новиот безбедносен план во домот на семејството Клун - децата ќе имаат телохранител кој ќе биде покрај нив во секој момент, дури и додека спијат, додека друг телохранител ќе стражари пред детската соба. Тоа не е се, актерот платил и уште 130.000 долари за врвен безбедносен систем - дворот пред вилата на Клуни сега е покриен со мрежа од ласери, со најмодерен сензор за движење. Како што наведуваат американските таблоиди, ова е само дел од заштитните мерки кои претходно ги преземал новопечениот татко, и се очекуваат и нови унапредувања на обезбедувањето, пренесува Telegraf.rs . Но, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ Клуни нема намера да ја ризикува безбедноста на близнаците Александар и Дојди кои неговата сопруга Амал ги роди овој месец. Новороденчињата веќе имаат лична стража, која нивните родители ќе ги чини 318 000 долари годишно, откри Daily Star. Телохранителите ќе бдеат над близнаците деноноќно во зградата на познатото семејство во Лондон. “Џорџ чекаше многу долго време за да стане татко и сега не сака да презема никакви ризици за здравјето или животот на своите деца. Дадилката и телохранителите се само почеток. Двајцата со Амал ќе бдеат сериозно над бебиња “, откри извор за медиумот. За некои, одлуките на актерот може да изгледаат претерани, но неодамна неговата партнерка која е адвокат за човекови права, беше предмет на терористички закани. Во февруари Џорџ сподели во интервју за списанието Paris Match дека по раѓањето на бебињата таа ќе биде далеку повнимателна кон својата работа, како и самиот тој. “Решивме да бидеме одговорни, за да ја избегнеме непотребната опасност. Јас нема да патувам повеќе до ...
| | веќе видена | слични

Изминатава недела целиот свет пишуваше дека Џорџ и Амал Клуни добија близнаци, Ела и Александар. - Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добри. Џорџ е под седативи и би требало да се опорави за неколку денови, стоеше во соопштението кое го објави претставникот на Џорџ за медиумите. Некои се уште не веруваат дека холивудскиот заводник конечно стана татко, со оглед на неговите долгогодишни афери и флертови поради кои полудуваа многу познати убавици. По разводот од Талија Балзам, пред повеќе од 20 години, тој повеќе не сакаше да влезе во брачните води, а децата воопшто не му беа во план. Сепак, пред четири години, во неговиот живот се појави правничката и активистка Амал Аламудин, па тој наеднаш го промени тоа мислење. Таа со својата убавина и памет, успеа да го освои Џорџ, а по само две години, успеа да го понесе до олтар и да се венчаат. Заедно уживаа во бракот, а набрзо сфатија дека е време да го прошират семејството, па во февруари објавија дека чекаат близнаци. Ниту еден од нив двајца, не сакаше да ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал на свет ги донесе близнавите Ела и Александар.Веста во медиумите ја објави нивниот портпаротл, кој додаде интересна анегдота:„Џорџ е на седативи и треба да биде добар за неколку дена да се надеваме“.Инаку близнаците на славната двојка ги добија имињата Александар и Ела Клуни.
| | веќе видена | слични

Адвокатката Амал и познатиот холивудски заводник Џор Клуни станаа родители на Александар и на Ела, а портпаролот на познатата двојка ја извести јавноста дека сите се чувствуваат добро по породување, освен гордиот татко. -Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добро се чувствуваат. Џорџ е под седатив и би требало да се поврати за неколку дена- пишува во соопштението, кое насмеа многумина.
| | веќе видена | слични

Актерот Џорџ Клуни пред два дена стана татко. Неговата сопруга Амал на свет ги донесе момчето Александар и девојчето Ела. Оваа вест посебно го израдува родителите на актерот, Ник и Нина Клуни, кои своите внуци ги запознаа по пат на Скајп само два часа по породувањето. – Прекрасни се, Нина се колне дека Александар има нос на Џорџ. Имаат темна коса и изледаат прекрасно. Ги сакам нивните имиња, рече гордиот дедо. – Амал е супер жена, едноставно е неверојатна, додаде Ник и призна дека ниту тој ниту неговата сопруга не мислеле дека синот конечно ќе се „смири“ се додека не ја сретнал Амал. Многу американски ѕвезди му честитаа на актерот за новиот членови во семејството.
| | веќе видена | слични

Оваа вест посебно ги израдува родителите на актерот, Ник и Нина Клуни, кои своите внуци ги запознаа по пат на Скајп само два часа по породувањето. – Прекрасни се, Нина се колне дека Александар има нос на Џорџ. Имаат темна коса и изледаат прекрасно. Ги сакам нивните имиња, рече гордиот дедо. – Амал е супер жена, едноставно е неверојатна, додаде Ник и призна дека ниту тој ниту неговата сопруга не мислеле дека синот конечно ќе се „смири“ се додека не ја сретнал Амал. Многу американски ѕвезди му честитаа на актерот за новите членови во семејството.
| | веќе видена | слични

 Џорџ и Амал Клуни се чини дека се пар кој како да излегол од рајот, како лонче и капаче кои совршено се вклопуваат едно во друго. Откако стапија во брак во Италија во 2014-та година, не се плашат ниту срамат да покажат колку се сентиментални, заљубени еден во друг и општо најмодерно, софистицирано дуо. И секако, имаат очи само за себе и никој друг. Во чест на раѓањето на плодот на нивната љубов, близнаците Ела и Александар, да се потсетиме на нивните најдобри заеднички моменти:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 746 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 254 | | | веќе видена

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова. Според податоците до кои дојде Република, таму е висока предноста за ...
сите 267 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 295 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 167 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џорџ и Амал Клуни добија близнаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: