(ФОТО) Не е лесно да се биде тато, башка на близнаци:Џорџ Клуни истоштен?

Иако се вбројува во оние мажи кои сеуште се убави и со седа коса, ќе се сложите дека актерот изгледа доста истоштено Актерот и тазе татко Џорџ Клуни (56) и неговата сопруга Амал (39) уживаат во улогата на родители, од кога на 6. јуни на свет дојдоа нивните близнаци Ела и Александар. Иако константно имаат помош од дадилки, Џорџ обожавал времето да го поминува со своите деца, да ги заспива, менува пелени, да си игра со нив, па со гордост може да ја носи титулата „совршен татко“. Но, се чини дека родителството малку и го исцрпело славниот актер, а тоа може да се види на последните фотографии од пред само два дена. Парот уживал во прошетка и тениски меч блиску нивниот дом на езерото Комо во Италија, а последиците на заморот и подочниците се јасно видливи на лицето на Џорџ. Иако се вбројува во оние мажи кои сеуште се убави и со седа коса, ќе се сложите дека актерот изгледа доста истоштено.
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ и Амал Клуни додека биле на вечера во Чернобио, Италија, не престанувале да разменуваат нежност. Тазе родителите биле во друштво со уште еден пар. Светските медиуми пишуваат дека Џорџ и Амал постојано се гледале во очи и разменувале нежност. Папараците ги снимиле и додека оделе кон пристаништето. Тие на шести јуни станаа родители на близнаците Александар и Ела, со кои живеат во својот дом на езерото Комо во Италија.
| | веќе видена | слични

Џорџ и Амал Клуни биле уловени од папараците додека биле на вечера во Чернобио, Италија. Младите родители во придружба на уште еден пар биле на вечера каде, иако во јавност, воопшто не ги криеле чувствата. Како што велат светските медиуми, Џорџ и Амал имале очи само еден за друг, и повеќе од очигледно било дека се многу вљубени. И додека биле на вечера и кога оделе кон пристаништето на патот кон дома каде ги чекат децата. Тие на шести јуни станале родители на близнаците Александар и Ела, на кои им се посветени во нивниот дом на езерото Комо во Италија. Амал носела комбинација од долго здолниште и блузичка кои ја истакнале нејзината вита линија. Успешната адвокатка очигледно има „волшебна формула“ штом за десет недели успеала да ги стопи вишокот килограми и да ја врати витата фигура.
| | веќе видена | слични

Во светските медиуми деновиве постојано се зборува за тоа колку Амал Клуни е во одлична форма и после бременоста. Откако неодамна беше видена како го придружува Џорџ на тенис, сега сите зборуваат за зелениот фустан, кој го одбра за вечера со својот сакан во еден од рестораните на езерото Комо. фото извор: harpersbazaar.com Се работи за креација на модната дијзајнерка Стела Мекартни. Макси фустанот е транспарентен и целосно украсен со светкава монистра, која придонесува за уште по гламурозен впечаток, како и деловите со транспарентна тантела. За разлика од стајлингот на Амал кој наиде на голем број пофалби и од модните стручњаци, но и од останатите љубители на модата, Џорџ Клуни и не се потрудил баш. Неговиот избор да облече фармерки и обична црна кошула, , наиде на критики, со став дека актерот може многу подобро и не смее да си дозволи вакви изданија, особено покрај дама каква што е неговата сопруга. фото извор: harpersbazaar.com Со оглед на тоа дека фустанот е доволно богат, Амал се одлучи да го заокружи ...
| | веќе видена | слични

Џорџ и Амал Клуни беа уловени од папараците на излез од Harry’s Bar во Чернобио, Италија. Тие летоска станаа родители на близнаците Александар и Ела, на кои им се посветени во нивниот дом на езерото Комо во Италија. Амал носи проѕирен зелен фустан, кој открива дека успеала да ги стопи вишокот килограми и ја вратила целосно витката фигура.
| | веќе видена | слични

Џорџ и Амал Клуни беа уловени од папараците на излез од Harry’s Bar во Чернобио, Италија. Славниот пар дома ужива чувајќи ги своите близнаци Александар и Ела кои се родија во јуни годинава. Кога немаат родителски обврски, тие двајца уживаат во заедничките прошетки. Она што сите успеаја да го забележат е дека 39-годишната Амал е во прекрасна форма. Таа никогаш не била посекси, а тоа го докажа со зелениот фустан кој е речиси проѕирен. Таа успеала брзо да се врати на своето идеално тело по бременоста. Тие уживат на романтичен одмор во Италија.
| | веќе видена | слични

Славниот пар дома ужива чувајќи ги своите близнаци Александар и Ела кои се родија во јуни годинава. Кога немаат родителски обврски, тие двајца уживаат во заедничките прошетки. Она што сите успеаја да го забележат е дека 39-годишната Амал е во прекрасна форма. Таа никогаш не била посекси, а тоа го докажа со зелениот фустан кој е речиси проѕирен. Таа успеала брзо да се врати на своето идеално тело по бременоста.
| | веќе видена | слични

Иако имаат дадилка, 56- годишниот Клуни ужива да го минува времето со своите деца, да ги заспива, да им менува пелени, да се игра со нив, за што ја заслужува титулата „Совршен татко“. Сепак родителството како да го исцрпува познатиот актер, според последните фотки на Џорџ неговите фанови  коментираат дека тој остарел прекуноќ. 
| | веќе видена | слични

Семејството Клуни беа фотографирани како се шетаат фатени рака за рака во близина на нивниот дом на езерото Комо во Италија. 39-годишната Амал и 56-годишниот Џорџ беа во посекојдневна облека погодна за тенис, но она што остава впечаток е витката фигура на адвокатката. Витката Амал ги роди близнаците – Александар и Ела, во јуни во Лондон, потсетува Daily Mail. Исто така се гледа недостатокот на ѕвезден сјај на лицата кои изгледаат перфектни на црвениот тепих, додека сега јасно се гледа дека младата мајка е целосно истоштена. Џорџ и Амал Клуни се венчаа во 2014 година. Фото: Daily Mail
| | веќе видена | слични

Амал Клуни совршено го носеше фустанот од летната колекција на Стела Мекартни. Завчера вечер, популарната двојка е фотографирана во друштво на пријателите во барот Харис во Чернобио, Италија. Амал повторно го покажа својот беспрекорен стил, облечена во зелен фустан од чипка и свила. Фустанот е инаку достапен во продажба на официјалната онлајн страница на Стела Мекартни, по цена од 1650 евра. Госпоѓа Клуни изгледот го заокружи со трендовски округли обетки.
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески со лисици беше спроведен од затворот во Шутка до Кривичниот суд. Тој за време на рочиштето за случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 61 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Не е лесно да се биде тато, башка на близнаци:Џорџ Клуни истоштен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: