Џордан и Пипен: Бевме љубоморни, се одлучивме да му го загрозиме животот на Кукоч

Многу занимливи детали излегуваат во јавноста, пред премиерата на докумантарниот филм "The Dream Team" кој треба да се прикажи во среда на НБА-ТВ каналот. Американците по повод 20 настап на олимписките игри, се одлучија да прикажат документарен филм во кој освен досега непознатите снимки за народот, ќе бидат прикажани и останати тајни информации, интервјуа и искуствата на играчите. Чикаго Трибун во последниот број го открива третманот кој Тони Кукоч го имал од Мајкл Џордан и Скоти Пипен, идните соиграчи на хрватскито ас, кој го запознаа во Барселона во екипата на Бенето од Тревизо. "Кога во 1990 година генералниот директор во Булси Џери Краус го драфтоваше Кукоч, најголем шок имаше кај Џордан, кој самиот призна дека е љубоморен на хрватот". "Краус го доведе хрватот, и стално ни говореше како тој е добар играч. Се осеќав како дете од многубројна фамилија, во која таткото го подарува детето на друга фамилија. Затоа во Барселона Пипен и јас не игравме против Кукоч. Игравме против Џери Краус во хрватски дрес"- ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џордан и Пипен: Бевме љубоморни, се одлучивме да му го загрозиме животот на Кукоч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: