Џонсон ветува дека ќе ги брани британските дипломати низ светот и ќе има поцврст став кон Трамп


4 копии

Доколку стане премиер на Обединетото кралство Борис Џонсон ветува дека ќе ги штити британските дипломати низ светот и дека ќе има цврст однос кон американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот британски амбасадор во САД мора да биде најдобра личност за долгорочните интереси на односите меѓу двете земји, изјави во четвртокот министерот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот амбасадор во САД, Ким Дерок си поднесе оставка откако во јавноста се појавија дипломатски дописи во кој тој остро ја критикува администрацијата ...
| | веќе видена | слични

Во дел од дипломатските пораки што протекоа, Дарок за Трамп вели дека е „нервозен“, „несигурен“ и „некомпетентен“ Британскиот амбасадор во САД, Ким Дарок, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот амбасадор во САД, Ким Дарок, кој е во центарот на дипломатскиот спор по острите критики кон администрацијата на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Британскиот амбасадор во Вашингтон, сер Ким Дарок денеска поднесе оставка по скандалот со протечените дипломатски документи, пренесува Ројтерс . „По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 43 | | | веќе видена

* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
сите 168 | | | веќе видена

На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската ...
сите 341 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 11 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон ветува дека ќе ги брани британските дипломати низ светот и ќе има поцврст став кон Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: