„Новичок“ ќе биде анализиран од Организацијата за забрана на хемиско оружје

2 копии

Денеска во Лондон ќе дојдат стручни лица од Организацијата за забрана на хемиско оружје за да ја анализираат супстанцата со која во Салсбури беше отруен ...
| | веќе видена | слични

Џонсон во интервју за Би-Би-Си изјави дека Велика Британија и нејзините сојузници немаат никаков судир со рускиот народ, туку само со администрацијата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако голем број на земји одлучиле поради случајот Скрипал да ги протераат руските дипломати, некои не сакаат тоа да го направат. Бугарската агенција "BGNES", ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за надворешни работи пак соопшти дека протерувањето на дипломатите е „непријателски чекор“ и најави реципрочен одговор. Поранешниот руски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави дека координираното протерување руски дипломати покажало дека користењето нервен агенс во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
сите 159 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се ...
сите 136 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Новичок“ ќе биде анализиран од Организацијата за забрана на хемиско оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: