Моќна единаесетка: Како би можел да изгледа Јунајтед под водство на Зидан


2 копии

Манчестер Јунајтед по заминувањето на сер Алекс Фергусон никако не успеа да дојде до посакуваните височини, резултати и игра иако на оваа позиција се изнаредија неколку искусни и трофејни стратези како Дејвид Мојс, Луи Ван Гал и сега Жозе Мурињо. Иако најмногу се очекуваше токму од последниов тоа не се остварува на теренот, па воопшто нема да биде изненадување ако оваа кампања биде последна за Жозе на „Олд Трафорд“. Веќе се почесто се зборува за негово заминување, а пак како негов наследник се споменува Зинедин Зидан кој оствари фантастични резултати во Реал Мадрид. Дали ова е реално и може да се оствaри ќе видиме, но во меѓувреме шпански „Ас“ направи еден тим, една можна единаесетка за тоа како Јунајтед би можел да изгледа под водство на Зизу во натпреварувачката 2019-2020.
| | веќе видена | слични
2 копии

Не секој играч во иднина е добар тренер и менаџер, а за тоа имаме голем број на примери низ историјата, па се до денеска. Токму на ова прашање околу стратезите е следната комплилација во која се посочени десет асови кои имале можност да работат и бидат водени од легендарниот сер Алекс Фергусон, но потоа не се покажале како добри менаџери.
| | веќе видена | слични
4 копии

Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од тренерската работа во 2013 година. Ова го тврди поранешниот тренер на „Олд Трафорд“ Рене Муленстин. Фергусон ја заврши својата кариера на крајот на сезоната 2012/2013 по 27 години на чело на Манчестер Јунајтед, 13 титули во Премиер лигата и две во Лигата на Шампионите. Муленстин беше тренер во штабот на Фергусон. Тој вели дека Гундоган, кој тогаш беше во Борусија Дормунд, бил посакуван силно од Шкотланѓанецот како заменик на Пол Сколс. Во 2016 година халфот се пресели во Манчестер Сити кај Пеп Гвардиола. Од тогаш Германецот ја освои еднаш титулата во Премиер лигата на Англија и еднаш го крена трофејот од Лига Купот во 44-те натпревари за „граѓаните“. - Ферги се потпираше многу на стабилноста во средниот ред. Ако не го правеше тоа, едвај Јунајтед ќе можеше да се избори за титулата некогаш. Своевремено ги следевме напорно Илкај Гундоган и Марко Ројс од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 161 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 553 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Државната изборна комисија, Антикорупциската комисија и Државниот завод за ревизија ќе учествуваат во сузбивањето на црната кампања за изборите и партиите кои ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќна единаесетка: Како би можел да изгледа Јунајтед под водство на Зидан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: