„Правете го и тоа што е мудро и тоа што е добро, извлекувајте го најдоброто од луѓето, а не најлошото“Чарлс Дикенс:

Чарлс Дикенс е еден од оние писатели чии книги веројатно сте ги читале додека сет посетувале школо, како што се „Оливер Твист“ или „Големи очекувања“. После ...
| | веќе видена | слични

Џон Ленон е симбол на една ера – неговата музика, поеми и генерално неговиот начин на живот допреа милиони луѓе. Тој е англиски пејач, текстописец, музичар и ...
| | веќе видена | слични

Многу често, ако ги прашаме луѓето што сакаат во својот живот, ќе ни кажат дека посакуваат да бидат среќни. Но, што е среќата и што ни недостасува за да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 208 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
сите 213 | | | веќе видена

Иако сите сомневаат дека се*си скандалот го иницирал токму тој, Огњен Врањеш признава дека од се му е преку глава.Огњен Врањеш, кој популарноста ја стекнал ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Правете го и тоа што е мудро и тоа што е добро, извлекувајте го најдоброто од луѓето, а не најлошото“Чарлс Дикенс:

Од:
До кого (е-маил):
Порака: