Џон Бон Џови мораше да докажува дека е жив


Џон Бон Џови преку Твитер мораше да „докажува“ дека е жив, откако на интернет се прошири веста дека починал од срцев удар. Со фотографија на која позира пред новогодишна елка и со парче хартија на кое пишува “Рајот многу наликува на Њу Џерси, 19. декември 6:00“, славниот пејач „и повеќе од успешно“ демантираше дека е мртов. Повод за оваа реакција на Џон Бон Џови беше веста која ја објавил сајтот "dailynewbloginternational", според која „пејачот бил прогласен за мртов, откако екипа на брзата помош го пронашла во кома во неговата соба во хотелот Empress во Њу Џерси“. Според лажната вест, која инстантно се прошири на Интернет, срцев удар била причина за смртта на Џон Бон Џови.
| | веќе видена | слични

Затсиноќа интернетот беше преплавен со лажна вест дека починал Џон Бон Џови. За среќа 49-годишниот американски музичар е жив и здрав, а веста била само лоша копија од објавата на Лос Анџелес Тајмс од 2009 година, која, пак, била наменета за смртта на кралот на попот Мајкл Џексон. Лажната гласина за тоа дека Бон Џови во понеделникот го напуштил овој свет, ја проширила интернетската страница Даилѕнењинтернатионал. На неа било објавено дека славниот пејач починал во Њу Џерси за време на светската турнеја. Но бидејќи се крена голема паника, музичарот, за да ја смири јавноста, лично докажа дека со него е се во најдобар ред. На Фејсбук и на Твитер објавил фотографија на која држи лист со порака: "Небото многу личи на Њу Џерси", а за да биде уште поверодостојно го напишал и датумот од понеделникот и часот кога е направена фотографијата.
| | веќе видена | слични

Џон Бон Џови вчера постираше фотографија на Фејсбук на која држи натпис на кој пишува „ Небото многу наликува на Њу Џерси“ за да им докаже на своите фанови дека не е мртов! Веста дека Бон Џови умрел ја објави вчера сајтот "dailynewbloginternational" и многу бргу почна да се шири по социјалните мрежи. Сомнително беше тоа што некои реченици беа копирани од текстот на Los Angeles Times објавен за смртта на Мајкл Џексон во 2009! Во лажната вест за Бон Џови се тврдеше дека починал на турнеја во Њу Џерси. Вчеравечер тој го одржа концертот во Њу Џерси и се шегуваше за веста за неговата наводна смрт./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Гласинитe дека американскиот пејач Џон Бон Џови бил пронајден онесвестен во хотелска соба и дека подоцна починал во болницата “Jersey Shore Medical Centre” вчера направија вистински бум по социјалните мрежи. Mногу негови “наивни” фанови се збогуваа со него. Иако неговиот менаџер веднаш ја демантираше оваа “патка”, сепак, пејачот се реши сам да преземе нешто. Тој синоќа се фотографираше пред божикната елка и лично ги негираше овие гласини и глупави шеги, објавувајќи ја фотката не неговиот “Твитер” профил. Ова не е прв пат да се “лансира” лажна вест за смрт на позната личност во последниов период. Минативе месеци имаше неколку лажни гласини за смрт за Чарли Шин, Кевин Бејкон, Џерси Шор и Двејн Џонсон и други. Слични написи „Grand Hotel Kempinski High Tatras“, Словачка: Планински рај! (фото) Дозволен влез само за бебиња! (фото) "Калин Хотел", Лазарополе: Малку поинаков туризам (фото) Феномен кој ретко се гледа: Бело виножито Скопје: Елката се издигна и од вечерва ќе свети (фото) Кратко URL : ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интернет просторот вчера беше преплавен со информацијата дека легендарниот Џон Бон Џови починал. Неговите фанови на своите профили на социјалните мрежи изразуваа сочувство и објавуваа негови песни. Бон Џови на својот Твитер профил се огласи : Жив сум и здрав! Тој објави и фотографија со пораката „Небото многу наликува на Њу Џерси“. На фотографијата тој го имаше напишано и вчерашниот датум за на своите фанови да им докаже дека е навистина жив. Веста за смртта на пејачот беше пренесена од нерелевантната страница Dailynewbloginternational. Во неа се наведуваше дека рокерот починал во Њу Џерси за време на неговата турнеја. Џон Францис Бонџови Џуниор е роден на 2 март 1962, попознат како Џон Бон Џови е aмерикански музичар, текстописец и актер. Tој е познат како водечки пејач и основач на рок групата Бон Џови. Има издадено два соло албуми и десет студиски албуми со неговиот бенд, со кој има продадено над 120 милиони албуми ширум светот. Како соло артист има бројни награди за неговиот труд, вклучувајќи Златен ...
| | веќе видена | слични

Американскиот пејач Џон Бон Џови лично ги негираше гласините за неговата смрт што ја разбрануваа јавноста. Откако се појавија гласини дека Џон Бон Џови е пронајден без свест во хотелската соба и дека починал во болницата Jersey Shore Medical Centre , тој се фотографираше во понеделникот вечерта пред божиќното дрвце и фотографијата ја објави на Твитер. Неговиот портпарол за таблоидот TMZ исто така изјави дека гласините се неточни. Во последните години имаше неколку лажни гласини за смртта на некои познати личности. Меѓу нив се беа Кевин Бејкон , Чарли Шин , Џерси Шор и Двејн Џонсон .
| | веќе видена | слични

После веста за смртта на пејачот Џон Бон Џови, која во понеделникот го преплави интернетот, американскиот музичар се огласи на Твитер и порача дека е жив и здрав. Лажната вест за тоа дека Бон Џови умрел вчера се појави на интернет страната „dailynewbloginternational“ и на неа пишуваше дека пејачот умрел во Њу Џерси во текот на светската турнеја. За да докаже дека со него е сè во најдобар ред, Бон Џови на своите страници на друштвените мрежи Фејсбук и Твитер објавил фотографија со порака „Рајот многу личи на њу Џерси“ и под текстот го напишал датумот. Веста која ја пренесоа скоро сите светски медиуми беше лоша копија на новинарски текст од „Лос Анџелес тајмс“ од 2009 година за смртта на кралот на попот Мајкл Џексон.
| | веќе видена | слични

Откако се појавија гласините дека американскиот пејач Џон Бон Џови бил пронајден онесвестен во својата хотелска соба и дека подоцна починал во болницата "Jersey Shore Medical Centre", тој во понеделникот се фотографираше пред божиќното дрво и лично ги негираше гласините, а фотографијата ја објави на Твитер. Неговиот менаџер за таблоидот "TMZ" дополнително изјави дека гласините не се точни. Ова не е единствена лажна вест за смрт на позната личност во последниов период. Изминатава година имаше неколку лажни гласини за смрт меѓу кои за Кевин Бејкон, Чарли Шин, Џерси Шор и Двејн Џонсон.
| | веќе видена | слични

Вчeра започнаа да се шират гласини дека 49-годишниот Џон Бон Џови наводно починал. Dailynewbloginternational ја објави веста дека пејачот бил прогласен за мртов откако болничарите го пронашле во кома во хотелот Empress каде престојува. Бон Џови не чекаше да помине многу време за да ги негира овие бесмислени гласини и на Твитер и Фејсбук објави фотографија од него со пораката:"Рајот изгледа како Њу Џерси.19 Декември, 2011, 6:00. " Бон Џови е последниот од долгата листа на славни личности кои биле жртви на лажни гласини. Во октомври 2009, Кение Вест беше прогласен за "убиен" во бизарна сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, а други личности кои "починаа" се и Џеф Голдблум, Натали Портман и Џорџ Клуни.
| | веќе видена | слични
3 копии

По вестите за смртта на пејачот Џон бон Џови што ноќеска се појавија на интернет, американскиот музичар се огласи на Твитер и порача дека е жив и здрав. Веста која ја пренесоа речиси сите светски медиуми беше лоша копија на текстот од “Лос Анџелес тајмс“ од 2009 година за смртта на кралот на поп музиката Мајкл Џексон.Лажната вест за тоа како Бон Џови почина во понеделникот се појави на интернет страницата “дејлињублогинтернешнл“ и во неа се наведуваше дека славниот пејач починал во Њу Џерси во текот на неговата светска турнеја. За да покаже дека со него се’ е во ред, пејачот на своите профили на Фејсбук и Твитер објави фотографија со порака “Рајот многу наликува на Њу Џерси“ и под текстот напишал вчерашен датум.Извор:netpress.com.mk
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џон Бон Џови мораше да докажува дека е жив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: