После разводот, Бред Пит западнал во тешка...


Имено, според овој портал, 52 годишниот актер веќе некое време е во емоционален колапс, што и не е некоја тајна, но изгледа дека моментално има и поголеми здраствени проблеми. Наводно, актерот бил забележан повеќе пати во посета на специјалист за заразни болести во Беверли Хилс, но дека во болницата пристигнувал многу рано, уште пред да отвори, за останатите пациенти да не го препознаат. "Тој пристигнува многу рано во болницата, уште пред да се отвори официјално за другите пациенти, најверојатно затоа што не сака да биде забележан и јавноста да дознае за неговите проблеми со здравјето", изјавил близок извор за "RadarOnline". На актерот изгледа дека многу тешко му паѓа разводот со Анџелина Џоли, за која велеше дека е негова најголема љубов, како и тоа што не ги гледа своите шест деца.
| | веќе видена | слични
2 копии

Раде Шербеџија кој наскоро ќе одржи концерт во Белград во едно интервју за српските медиуми истакнал дека неговите шансони не ги сакаат само Балканиците, туку и најголемите светски ѕвезди. Раде Шербеџија кој наскоро ќе одржи концерт во Белград во едно интервју за српските медиуми истакнал дека неговите шансони не ги сакаат само Балканиците, туку и најголемите светски ѕвезди. Меѓу нив е и Анџелина Џоли која е во центарот на вниманието поради разводот со Бред Пит, а познатата актерка тагата поради разделбата ја лечи токму со музиката на Шербеџија со кој се големи пријатели. Секогаш меѓу сетовите им пеам на моите колеги од странство. Анџелина ги сака моите песни и ги слуша со задоволство, открил Шербеџија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрагата за наводното насилничко однесување на познатиот актер Бред Пит е завршена, без докази против него. Разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит е една од најчестите теми за пишување во американските медиуми. Според најновата вест, истрагата за тоа дали Бред Пит бил насилен кон синот изминатиот септември заврши без докази против него. Претходно, социјални работници во Лос Анџелес испитуваа дали актерот навистина го удрил својот 15-годишен син Медок, во текот на лет во приватен авион. Анџелина Џоли поднесе барање за развод ден по инцидентот. Бред Пит побара заедничко старателство над шесте деца. Во брак со Џоли беше 2 години, а во врска беа повеќе од 10 години. Се зближија во текот на снимањето на „Mr. & Mrs. Smith“ во 2005 година, додека Бред Пит беше во брак со актерката Џенифер Анистон.
| | веќе видена | слични
10 копии

Бред Пит не практикувал престрог и жесток однос кон својот посинок Медокс, се вели во известувањето на Агенцијата за заштита на децата во Лос Анџелес. По разделбата на Пит и Анџелина Џоли, се појавија информации дека актерот се однесувал грубо со момчето во приватниот авион при рекреативен лет во септември. Во меѓувреме, Пит првпат се појави на јавен настан без неговата поранешна поубава половина. Тој присуствуваше на премиерата на филмот „Moonlight”, чијашто продукциска куќа е неговата компанија.
| | веќе видена | слични

Истрагата која беше покрената по наводниот инцидент во кој Бред Пит се однесувал насилно пред своите деца во нивниот приватен авион е официјално затворена. Да се потсетиме, овој наводен инцидент беше причина Анџелина Џоли да поднесе барање за развод и за целосно старателство на децата. Бред се согласи на разводот, но сега бара тој и Анџелина да имаат заедничко старателство. Каков ќе биде резултатот останува да видиме - од една страна семејните закони во Калифорнија обично го поддржуваат заедничкото старателство, а од друга страна Анџелина изгледа како жена која е подготвена на буквално се'. Единствено се надеваме дека нема да заборават на чуствата и на желбите на нивните деца.
| | веќе видена | слични

Агенцијата за семејни дела и заштита на децата во американскиот град Лос Анџелес, Калифорнија, стигнала до заклучок дека холивудскиот актер Бред Пит не дозволил суров третман во спорот со својот посвоен син Медокс на авионот во септември оваа година. Ова го соопшти сајтот за вести од шоубизнисот Ти Ем Зи. Социјалните работници разговарале за овој случај со самиот Пит, неговата сопруга Анџелина Џоли, нивните деца, како и со сведоци на конфликтната ситуација. Анџелина Џоли тврдеше дека Пит понекогаш пројавувал суровост кон децата, што настанало во случајот со спорот со Медокс, кога му се нафрлил. Ти Ем Зи забележува дека таков заклучок на социјалните работници го става во подобра позиција Пит во однос на неговата желба за еднакво старателство над децата. Пит нема засега еднакви права со бившата сопруга и има право само да ги посетува своите деца, но не и да живее со нив. Судовите во Калифорнија обично при развод даваат еднакви права на родителите во однос на децата. Сопружниците од ѕвездената двојка поминаа ...
| | веќе видена | слични

Социјалната служба на Лос Ангелес конечно ја звршила истрагата околу Бред Пит кој започнал со тврдењата на неговата сопруга Ангелина Џоли дека славниот глумец ги злоставувал нивните шест деца. Не се покренати никакви обвинувања, а 52. годишниот глумец е ослободен од сомнението дека го удрил 15. годишниот Мадокс за време на кавгата во авионот. Исто така, истражителите потврдиле дека се неточни и тврдењата за претходното злоставување на децата од страна на Бред Пит, дознава TMZ. Тешките обвинувања на сметка на глумецот пристигнале во септември и тоа токму од Ангелина Џоли, која во меѓувреме поднела барање за развод на бракот и старателство над децата и во исто време се иселила од семејниот имот. Засега, Бред Пит, добил можност три пати да мине време со децата, но најстарите 15. годишниот Мадокс и 12. годишниот Пакс наводно одбиле да го видат таткото. Пред двојката сега претстои бракоразводна парница на семејниот суд.
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрагата која беше покрената откако актерот Бред Пит доби оптужување дека бил насилен кон својот син, доби разврска. Имено, како што пренесуваат странските медиуми истрагата е затворена од пред неколку дена. Неговата сопруга Анџелина Џоли поднесе барање за развод по наводниот инцидент дека Бред бил насилен кон Медокс за време на лет во приватниот авион. Социјалните служби го испитуваа случајот, но актерот е слободен од сите оптужувања. Засега старателството над шесте деца го има Џоли, а процесот за трајно старателство е се уште пред нив.
| | веќе видена | слични

Истрагата коај беше покрената против Бред Пит под наводно сомнение за насилнички однос кон синот Медокс во приватен авион во септември, е затворена со образложение дека наодите се неосновани.Анонимен извор за агенцијата „AP“ вели дека истрагата е затворена веќе неколку дена.Последните информации беа дека Анџелина Џоли го доби старателството над шестте деца.
| | веќе видена | слични

 Бред Пит за првпат се појави на црвениот тепих по разделбата со Анџелина Џоли во септември. 52-годишниот актер ѝ се придружи на Марион Котијар во Лос Анџелес за премиерата на драмата „Allied“. Пит моментално се бори за старателство над 6-те деца со Анџелина Џоли која јавно изјави дека сака да биде единствениот старател на децата. Бред со насмевка на лицето за своите фанови, се движеше на црвениот тепих:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 464 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 377 | | | веќе видена

„Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После разводот, Бред Пит западнал во тешка...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: