Џолев: Кривичниот суд е апсолутно независен во одлучувањето


2 копии

„Ако нема одговорност за судиите кои го донесоа судството на вакво дереџе и истите и ден денес учествуваат во раководењето тешко ке кажеме дека политиката нема ...
| | веќе видена | слични

Дијагнозата за судството ја постави Прибе во својот Извештај, во кој лоцираше дека одговорноста за нереформираното судство треба да се бара и меѓу судиите. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Никој не може да очекува дека граѓаните ќе имаат доверба во институциите на системот, ако носителите на функции, поранешни функционери, големи бизнисмени, луѓе ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на обвинителстовото за организиран криминал Вилма Русковска вчера рече дека нема постапки против нивни колеги и судии, и покрај јавните прозивки за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џолев: Кривичниот суд е апсолутно независен во одлучувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: