Џинот се разбуди! Што и направи „Макпетрол“ на својата конкуренција?

Вложувањата во акцијата на „Макпетрол“ добија реална основа. Компанијата има извонреден раст на приходот од продажба и речиси тројно повисока добивка од 2017 ...
| | веќе видена | слични

МАКПЕТРОЛ АД Скопје за периодот јануари-декември 2018 оствари вкупен приход во износ од 22,0 милијарди денари, кој е поголем од минатогодишниот за 3,2 ...
| | веќе видена | слични

* Корисна средба имале двајцата опоненти и лидери на владеачката и опозициска партија. Ова станува јасно од изјавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Братот и сестрата Туџарови ќе делат безмалку 400.000 евра дивиденда за нивните 23 отсто акции . Ова станува јасно по предлогот за исплата на дивиденда во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 86 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Во првите 24 часа, вкупно 1,2 милион биле запрени во фазата на поставување Откако излегоа голем број видеа од крвавиот напад во Нов Зеланд, интернет-гигантот ...
сите 127 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џинот се разбуди! Што и направи „Макпетрол“ на својата конкуренција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: