Каја Гербер и сестрите Џиџи и Бела Хадид како гламурозни убавици од 60-тите на ревијата на Moschino

Каја Гербер и сестрите Хадид оставија силен впечаток на најновата ревија на Moschino. Славните модели дефилираа со перики и креации во стилот на 60-тите години. Дизајнерот Џереми Скот ја пронајде својата инспирација во теорија на заговор. Имено, една од теориите алудира на тоа дека Џон Кенеди ѝ кажал на Мерилин Монро дека постојат вонземјани и дека таа била убиена поради тоа што сакала да ја сподели тајната информација со јавноста. Потоа и Кенеди бил убиен затоа што ја споделил тајната. Сепак, лудата приказна не завршува тука. „Дали всушност Џеки беше вонземјанин? Дали таа стоеше зад сето тоа? Како е можно да беше толку елегантна и силна ако беше човек? Како е можно некој да е подложен на сета таа болка и сè уште да биде совршен? Беше ли реална? Дали таа е андроид?“ - изјавил Скот, објаснувајќи зошто некои од моделите беа со жолта/сина/зелена кожа.
| | веќе видена | слични

Познатата манекенка Џиџи Хадид е моментално во Париз, како и поголемиот дел од модниот свет, бидејќи во тек е финалната Недела на модата која секоја година се одржува во француската метропола. Иако температурите се под нулата, манекенката храбро прошетала во фустан, но во потполно промашен модел. Фустаните во беж нијанса, односно со боја на кожа, се многу популарни веќе неколку години бидејќи можат да бидат исклучително ласкави доколку се добро избрани, што кај Џиџи не е случај. Иако треба да ја одберете нијансата која е слична со тонот на вашата кожа, “бледиот” фустан со голи рамена и невидливи рабови не ѝ ласка на тенот на манекенката и на прв поглед делува како да е гола. Многу подобар избор за неа се беж парчињата со топли, жолти тонови за кои досега била свесна, бидејќи манекенката зад себе има многу повпечатливи и одлични изданија, вклучувајќи го и фустанот кој го носела на минатогодишната Мет Гала.
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 304 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој е ја има поддршката од Беса и Алијансата за Албанците, денеска ќе го одржи централниот митинг, а за град во кој ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 103 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каја Гербер и сестрите Џиџи и Бела Хадид како гламурозни убавици од 60-тите на ревијата на Moschino

Од:
До кого (е-маил):
Порака: