Џеси Џеј во Гластонбери настапи со скршена нога

Британската пејачка Џеси Џеј настапи со скршена нога на познатиот фестивал во Гластонбери, каде со седум годишно девојче гоиспеа нејзиниот хит “Price Tag”. Џеси Џеј целокупниот настап гоизведе седејќи бидејќи на почетокот на овој месец си ја скрше ногата на сцената.
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 203 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 221 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеси Џеј во Гластонбери настапи со скршена нога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: