Џерард го продолжи договорот со Ливерпул

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард потпиша двегодишно продолжување на договорот со неговиот омилен клуб каде што настапува од почетокот на неговата кариера во 1998. година. ,,Мислам дека сите знаат колку ми значи ова. Овде сум многу долго и овој ден за мене е многу голем. Навистина сум среќен поради мене и моето семејство и ова се навистина одлични вести. Тоа ми дава до знаење дека клубот многу мисли на мене и сака да останам тука. Ми остана уште една година од договорот, ми беше чудно затоа што никогаш договорот претходно не стигнуваше до толку далеку'' - изјави Џерард. Џерард ги брани боите на Ливерпул од 1998 година, а до сега има настапено на 630 натпревари и има постигнато 159 погодоци, а најголем успех во неговата кариера е освојувањето на Лигата на шампионите во 2005 година.
| | веќе видена | слични

Kапитенот на англискиот фудбалски премиерлигаш Ливерпул, Стивен Џерард го продолжи договор со својот матичен клуб за уште две години и од „Енфилд роуд“ ќе замине во пензија. Џерард со „црвените“ имаше договор до крајот на идната сезона. - Тука сум толку долго и продолжениот престој значи многу за мене и за моето семејство. Ова покажува дека клубот има големо мислење и ме сака тука да ја завршам кариерата. Новиот договор дојде во вистински момент, пред почетокот на сезоната, што значи дека сега можам да се концентрирам само на играњето фудбал – изјави Џерард. Целата кариера Џерард ја мина во редовите на Ливерпул. Дебитираше за првиот тим во 1998 година и од тогаш досега одигра 630 натпревари за клубот и постигна 159 голови. Ги освои ФА-купот, Лига купот во Англија и Kупот на УЕФА и Лигата на шампионите со Ливерпул, но не успеа да стигне до трофејот во Премиерлигата.
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс е воодушевен што Стивен Џерард потпиша нов договор со клубот.Џерард вчера го продолжи договорот со Ливерпул, па така и во следните две сезони ќе игра за тимот од Енфилд.Тој има одиграно 630 натпревари за клубот, од своето деби во 1998 година. За тоа време постигна 159 гола и му помогна на клубот да освои трофеи во Лигата на шампионите, Купот на УЕФА, ФА Купот и Лига купот.“Јас сум воодушевен што го продолжи договорот. Ние во овој преоден период би сакале да донесеми нови играчи, но ова е многу поважно од било кој трансфер”-изјави Роџерс.“Тој е икона во овој клуб и за играчите и за навивачите. Мислам дека е пред него се уште неколку добри сезони.”- додаде менаџерот на Ливерпул.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џерард го продолжи договорот со Ливерпул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: