Згодна манекенка се соблече во новиот спот на Боби Павловски


Пејачот Боби Павловски ја претстави својата нова песна заедно со видеозапис насловена како „Само една ноќ“, а зад неа како автори на музиката и текстот се потпишуваат братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски. – Сметам дека ова е најдоброто од мене досега. Лазар и Магдалена се тим кој што си ја знае работата. Доказ за тоа се нивните многубројни хитови кои ги имаат создадено за моите колеги. Нашата соработка нема да запре тука, напротив со Лазе се договоривме да направиме уште една песна, но за разлика од оваа балада, таа би била со побрз ритам, односно една убава и летна песна – вели Боби. За песната тој сними и видеоспот под режисерската палка на „Арт-продукција“. Во него покрај Боби во малку поексплицитно издание се појавува манекенката Викторија Луческа и моделот Стефан Лазаров . Погледнете го спотот:
| | веќе видена | слични

“Нова песна, Јасмина...во џез стил. Направена пред 5/6 години, еве си го дочека светлото на денот“ , вели нејзиниот автор . Музика, текст, аранжман и вокали: Никола Нацев Придружен вокал/хармонии: Ана Бибановска, Скопје, Македонија & Кришна Варсани, Велс/Канада Миксинг & Мастеринг: Алшар Студио Муз , текст , аранжман , вокал , Алшар студио. Се надеваме ќе ви се допадне... https://www.youtube.com/watch?v=TkHvjwz0Bgs
| | веќе видена | слични

Поп-пејачот Даниел Крстески сними авторска песна со наслов "Играј мала".Даниел е автор на текстот и на музиката, а аранжманот е дело на Владимир Дојчиновски-Дојчин. - Оваа песна, како и претходната "Милена", е со побрз ритам. Сметам дека на нашата естрада недостигаат брзи песни, бидејќи кога имате клупски настап, подобро поминуваат за разлика од баладите - вели Даниел. За новата песна има и видеоспот, во кој покрај Даниел, во главната улога се појавува и убавата Марија Милошеска. "Мислам дека и во моите наредни видеоспотови убавите девојки ќе бидат во главната улога. Досега се покажа како успешен рецепт и не гледам зошто да не продолжам со таквиот тренд", изјави пејачот. Тој веќе работи на својата најнова песна, која треба да биде промовирана на почетокот од летото. (М.Џ.)
| | веќе видена | слични
7 копии

Очигледно девојките се неговата најголема инспирација. По последната „Милена“, младиот пејач Даниел Крстески сними уште една авторска песна со наслов „Играј мала“. Овој пат токму Даниел се потпишува како автор на текстот и музиката, додека пак аранжманот е дело на Владимир Дојчиновски - Дојчин. - Оваа песна како и претходната е со побрз ритам. Сметам дека на нашата естрада недостигаат брзи песни, бидејќи кога имате клубски настап подобро поминуват за разлика од баладите - вели Даниел. За новата песна има и видеоспот, во кој покрај Даниел во главната улога се појавува и убавата Марија Милошеска. - Мислам дека и во наредните мои видеоспотови убавите девојки ќе бидат во главната улога. Досега се покажа како успешен рецепт и не гледам зошто да не продолжам со таквиот тренд - вели Даниел. Инаку Даниел веќе работи на наговата најнова песна, која треба да биде промовирана на почетокот од летото. https://www.youtube.com/watch?v=y_QsG0QqhB8
| | веќе видена | слични

„Само една ноќ“ е насловот на новата песна и спот на македонскиот пејач Боби Павловски, кој преку социјалните мрежи и интернет каналот Јутјуб го промовира својот музички новитет. Музиката на песната ја потпишува Лазар Цветкоски, текстот е на неговата сестра Магдалена, а како придружни вокали нумерата ја надополнија Влатко Лозаноски, Лазар и Магдалена Цветкоски.Видеото е дело на Дејан Ѓоргиев и продукцијата „Арт студио“, а главните улоги им припаднаа на Стефан Лазарев и Викторија Луческа. Како изгледа и звучи „Само една ноќ“ можете да погледнете горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако работите на македонската естрада и не се баш сјајни последниве неколку години, сепак има и „борци“ кои и понатаму творат и создаваат македонска музика. Еден од нив е и Боби Павловски кој полека, но сигурно си го наоѓа своето место под естрадното небо. „Само една ноќ“ е неговата најнова песна, позади која како автори на музиката и текстот се потпишуваат братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски. – Сметам дека ова е најдоброто од мене досега. Лазар и Магдалена се тим кој што си ја знае работата. Доказ за тоа се нивните многубројни хитови кои ги имаат создадено за моите колеги. Нашата соработка нема да запре тука, напротив со Лазе се договоривме да направиме уште една песна, но за разлика од оваа балада, таа би била со побрз ритам, односно една убава и летна песна – вели Боби. За песната тој сними и видеоспот под режисерската палка на „Арт-продукција“. Во него покрај Боби во малку поексплицитно издание се појавува манекенката Викторија Луческа и моделот Стефан Лазаров. – Факт е дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 253 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 133 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Згодна манекенка се соблече во новиот спот на Боби Павловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: