Објавен спотот на Питбул за официјалната песна на СП во Бразил


Питбул го објави спотот за официјалната песна на светското првенство We Are One (Ole Ola), а видеото во голема мера е типичен спот за овој изведувач. Во него луѓе играат, Питбул рапува, а постојано се појавуваат девојки со минимална облека. Во видеото се појавуваат и Џенифер Лопез и бразилската пејачка Клаудија Леиете.
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, соопшти денеска ФИФА. Во соопштението се вели дека причините за ваквото решение, донесено на само три дена пред свеченото отворање, се од „продукциско-продуцентска природа“ поврзани со главната песна на Мундијалот „Ние сме едно“. Лопез требаше да настапи заедно со раперот Пибул и бразилската пејачка Клаудија Лејте. Раперот и Бразилката ќе се појават на свеченото отворање, пеејќи наместо со Амерканката од латинско потекло, со тапанарите Олодум. Претставник на ФИФА, кој изрази жалење поради ваквата смена во составот на настапувачите на главната песна на ова Светско првенство, рече дека „продукциските причини“ ја елиминирале Лопез. Таа претходно беше воодушевена од можноста да се појави на свеченото отворање на бразилскиот фудбалски Мундијал. - Станува збор за прослава на единството на еден глобален настан, на ...
| | веќе видена | слични

Познатата американска пејачка го откажа својот настап. Пејачката Џенифер Лопез го откажа својот настап на отварањето на Мундијалот во Бразил кое е закажано за 12 јуни во Сао Пауло. ,,ФИФА’’ денеска соопжти дека Лопез во последен момент го откажала својот настап поради продукциски причини. Претставниците на Џенифер Лопез ја информирале ,,ФИФА’’ дека таа нема да се појави на стадионот, но не ги навеле причините поради кои пејачката нема да настапи. ,,Ве известуваме дека Џенифер Лопез нема да присуствува на свеченото отворање на овогодинешниот Мундијал’’ стои во соопштението. Лопез на големото отворање требаше да настапи заедно со Питбул, Клаудија Леите и групата Олодум со песната ,,Ние сме едно’’ непосредно пред почетокот на првиот напревар помеѓу Бразил и Хрватска.
| | веќе видена | слични

Славната американска пеачка и глумица од порториканско потекло Џенифер Лопез го откажа настапот на свеченото отварање на Светското првенство во Сао Паоло на 12 јуни. Како што соопштуваат од Меѓународната фудбалска федерација (FIFA), Лопез го откажала улчеството на отворањето „поради продукциски причини“ и таа нема да се појави на стадионот Коринтијанс. Четириесет и четири годишната Лопез требаше да пее заедно со раперот Питбул, бразилската пеачка Клаудија Леит и групата Олодум на официјалната химна на Мундијалот „Ние сме едно“. Светското првенство ќе биде оддржано од 12 јуни до 13 јули.
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез и официјално објави дека нема да настапува на отворањето на светското првенство во фудбал во Бразил. Имено Џеј Ло снимаше химна со Питбул, но за жал нема да ја исполнат заедно. Сепак, изгледа дека раскинувањето на нејзината две годишна врска со Каспер Смарт, нема никаква поврзаност со отсуството. Репортерите на ФИФА и официјално ја потврдија веста, а како причина наведоа проблеми од продукциската куќа. - Ги потврдуваме гласините дека Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на светското првенство, поради проблеми со продукцијата. Песната „We Are One“ ќе ја изведи раперот Питбул, со бразилската пејачка Клаудија Лети. Џеј Ло, освен за нејзиното отсуство се огласи и за нејзиниот албум. На нејзиниот профил на твитер објави дека за точно 10 дена нејзиниот албум конечно ќе биде пуштен во продажба.
| | веќе видена | слични

Популарната Џеј Ло заедно со домашната ѕвезда Клаудија Леите  пред стартниот натпревар на Мундијалот меѓу селекциите на домаќинот Бразил и Хрватска требаше да ја пее официјалната химна на Светскиот шампионат „ Оле Оле We Are One. -За жал Џенифер го откажа својот настап, но тоа сигурно нема да го намали најавениот спектакл на отворањето на Светското првенство, изјавија од Организацискиот одбор на шампионатот, не појаснувајќи ги причините за нејзиното откажување.  Џенифер Лопез преку соопштение објави дека го откажала настапот на свеченото отворање поради проблем со продукцијата. Инаку  церемонијалот на свеченото отворање на 12 јуни во Сао Паоло пред мечот Бразил -Хрватска ќе трае околу 25 минути и во него ќе учествуваат 600 изведувачи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската фудбалска федерација (ФИФА) соопшти дека американската латино ѕвезда Џенифер Лопез нема да настапи на отварањето на Светското првенство во Бразил.Од ФИФА соопштија дека Џеј Ло нема да настапи во четврток, на 12 јули поради „продукциски проблеми“, но без објаснување што точно е во прашање.На отварањето во Сао Паоло, пред натпреварот Бразил Хрватска, песната „We Are One“ ќе ја отпеат американскиот рапер Питбул и бразилката Клаудија Лејте. Било планирано песната да ја отпеат заедно со Џенифер Лопез.Многу бразилци се разочарани од песната затоа што звучи премногу шаблонски и затоа што поголемиот дел од текстот е на англиски и шпански, додека Лејте на португалски пее само неколку секунди на крајот.
| | веќе видена | слични

Официјалните лица од ФИФА потврдија дека Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Светското првенство. Всушност, Џенифер требаше да ја изведе химната на овогодинешниот шампионат “We Are One” со Пит Бул и Клаудиа Лети. Сепак, во соопштението се наведува дека Џенифер немада настапи поради проблеми со продукцискиот настап. За какви проблеми станува збор никому не му е јасно, бидејќи Питбул и Клаудија сепак ќе настапат пред почетокот на натпреварот меѓу Бразил – Хрватска,со кој официјално започнува светското првенство. Инаку, официјалната химна разочара многу луѓе ширум целиот свет, па повеќе се слуша неофицијална химна на Шакира, “Ла ла ла”.
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Џенифер Лопез се откажа од настапот на отворањето на светското фудбалско првенство во Бразил на 12 јуни во Сао Паоло. Атрактивната Латиноамериканка требаше да ја изведе официјалната песна на првенството ”We Are One (Ole Ola)” заедно со американскиот рапер Армандо Кристиан Перез – Питбул и Клаудио Лите пред почетокот на натпреварот Бразил – Хрватска, но според последните информации такво нешто нема да се случи. - За жал, Џенифер Лопез го откажа настапот, но тоа нема да го намали спектаклот на отворањето на светското првенство, соопштија од Организацискиот одбор не објаснувајќи ги причините за тоа. Свеченоста на отворањето на мундијалот ќе трае 25 минути а ќе настапат 600 артисти.
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската поп ѕвезда Џенифер Лопез се откажа од настапот на отворањето на Светското фудбалско првенство во Бразил на 12-ти мај на стадионот во Сао Паоло. Популарната Џеј Ло требаше пред натпреварот Бразил - Хрватска заедно со Питбул и Клаудио Леите да ја изведат официјалната песна на шампионатот „We Are One (Ole Ola)". „За жал, Џенифер Лопез го откажа настапот, но тоа нема да го намали спектаклот на отворањето на светското првенство", порачаа од организациониот комитет непојаснувајќи ја причината за нејзиното откажување. Американскиот рапер и текстописец Армандо Кристиан Перез, попознат како Питбул, не е премногу вознемирен по сознанието за откажувањето на колешката. „Одушевен сум поради настапот на отворањето на светското фудбалско првенство во прекрасна земја како што е Бразил. На сите ќе им покажеме дека музиката ги говори сите јазици на светот", изјави Питбиул кој е роден во Мајами, но неговите родители се кубански имигранти. Свеченоста на отворањето на Мундијалот во Сао Паоло ќе трае само 25 минути, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 277 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен спотот на Питбул за официјалната песна на СП во Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: