Лоша вест за Рома: Џеко паузира 20-тина дена

2 копии

Фудбалерите на Рома синоќа ремизираа со Интер (2:2) во дербито од 14-то коло во италијанска Серија А. Римјаните веќе подолго време се наоѓаат во резултатска ...
| | веќе видена | слични

Рома синоќа немаше среќа, бидејќи ремизираше против Интер 2:2. Општ впечаток е дека „Волчицата“ е подобар ривал, а една од причините е фактот дека играа за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Рома, американскиот тајкун со италијанско потекло Џејмс Палота, по мечот со Интер изјави дека нема намера да му даде отказ на тренерот Еузебио ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

За две недели јавноста ќе добие одговори за бегството на екс премиерот кој веќе два дена по ред слободно се движи низ главниот град на Унгарија. Ова го вети ...
сите 125 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 134 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 295 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лоша вест за Рома: Џеко паузира 20-тина дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: