Даниел Крег и Рејчел Вајс тајно се венчаа

Актерот Даниел Крег и неговата колешка Рејчел Вајс прошлата среда тајно се венчаа во Њујорк. Парот успеа во тоа што во Холивуд е речиси невозможно, да се венчаш во тајност и тоа да го задржиш во тајност скоро десет дена. На свадбата учествуваа само ќерката на Даниел, Елена која има 18 години, синот на Рејчел, Хенри кој има 4 години и двајца семејни пријатели и сведоци. Шпекулациите дека тие се во врска почнаа мината есен кога Вајс,41 и Крег, 43, го поминаа Божик заедно во Велика Британија.
| | веќе видена | слични

Џејмс Бонд се ожени? E тоа се вика - крај на една ера! Актерот Даниел Крег, односно - актуелниот Џејмс Бонд можеби ги прекрши правилата по кои живее неговото филмско алтер его и одлучи да го остави зад себе животот на ерген но, ако ништо друго и венчавката ја изведе во стилот на 007 и церемонијата ја изведе тајно! Новата госпоѓа Бонд е оскаровката Рејчел Вајс, а за успехот на нивната тајна мисија, сведочи и фактот што венчавката се случила на почетокот на мината недела, а американските медиуми не дознаа се додека тазе двојката не издаде официјално соопштение. Приватната церемонија се одржала во Њу Јорк, а освен младенците, присуствувале само уште четиригодишниот син на Рејчел, 18-годишната ќерка на Даниел и двајца пријатели во улога на сведоци. Инаку господинот и госпоѓата Бонд се забавуваа само неколку месеци, а и двајцата неодамна излегоа од долги врски. Рејчел зад себе го има 9-годишниот брак со режисерот на оскаровецот „Црниот лебед“ - Дарен Аронофски, а Даниел 6-годишната врска со продуцентката Сасики ...
| | веќе видена | слични

Британските актери Даниел Крејг и Рејчел Вајц, кои во новиот филм играат сопруг и сопруга, се венчаа. Крејг кој во неколку филмови го играше Џејмс Бонд, следната улога ја има во американската адаптација на романот Мажите кои ги мразат жените на шведскиот писател Стиг Лашон. Рејчел Вајц има добиено Оскар, а двајцата играат во филмот Dream House кој се уште не се прикажува во кино-салите. Крејг (43) има ќерка од поранешна врска, а Вајц (41) има син со режисерот Дарен Аронофски.
| | веќе видена | слични

Daniel Craig и Rachel Weisz тајно се венчаа, објави британски Daily Mail. На тајна церемонија во Њујорк пред само четири гости од кои двајца пријатели и 18-годишната ќерка на Daniel, Ella и четиригодишниот син на Rachel, Henry, 43-годишниот Daniel Craig, актерот кој последен го глумеше James Bond и 41-годишната актерка Rachel Weisz ја официјализираа својата врска. Оскаровката Weisz и популарниот агент 007- Craig, ја започнаа својата врска лани, за време на снимањето на хорор филмот Dream во кој глумеа маж и жена. Тие не се појавуваа често во јавноста, па никој не ни очекуваше дека оваа врска ќе заврши со брак. Пред да се запознаат и двајцата актери беа во сериозни врски: Weisz беше верена со режисерот кој беше номиниран за Оскар за филмот Black Swan, Darren Aronofsky со кого беше во врска цели девет години,, а Craig беше во шестгодишна врска со филмската продуцентка Satsuku Mitchell.
| | веќе видена | слични

Даниел Крег Британскиот актер Даниел Крег и Рејчел Вајс, кои во новиот филм играат маж и жена, навистина се венчале. Тоа го соопштила претставничката за печат на Крег, не изнесувајќи никакви детали. Крег, кој во последните неколку филма го играше Џемс Бонд, следната улога ја има во адаптацијата на романот „Мажот што ги мразеше жените“ на шведскиот писател Стиг Ларсон. Рејчел Вајс има добиено „оскар“ за улогата во филмот „Грижливиот градинар“. Тие двајцата играат брачен пар во филмот „Куќа на соништата“, кој се' уште не стигнал во кината. Крег( 43) има ќерка од една поранешна врска, а Рејчел Вајс (41) има син со режисерот на „Црн лебед“, Дарен Аронофски.
| | веќе видена | слични

Даниел Крег, звездата на Џејсм Бонд и Рејчел Веис се венчале во Њујорк пред само четворица присутни. Покрај нив биле ќерката на Даниел, Ела, синот на Рејчел, Хенри, и двајца пријатели кои биле сведоци на венчавката. Даниел и Рејчел инсистирале на мала и тивка венчавка. Лудо биле вљубени и не можеле да дочекаат да станат сопруг и сопруга, а не сакале медиумите да им сметаат на нивната мала церемонија. Пред венчавката долго биле пријатели, а својата врска ја обзнаниле неодамна. Тој претходно бил верен за Сацуки Мичел, а Рејчел била во врска со режисерот Дарен Аронофски.
| | веќе видена | слични

Британските глумци Даниел Креиг и Рејчел Вајс изгледа навистина се соживеале со улогата на маж и жена која ја имаат во штотуку снимениот филм "Dream House". Имено, двајцата познати глумци неодамна тајно се венчале, а оваа вест ја потврди портпаролката на Креиг, притоа одбивајќи да соопшти дополнителни детали. Креиг, последното лице на славниот филмски шпиун Џејмс Бонд, наскоро би требало да глуми во "Девојката со тетоважа на змеј", филмската адаптација на популарната триологија "Милениум" на шведскиот писател Стиг Лашон. Вајс освои Оскар за улогата во "The Constant Gardener". Како што пренесува агенцијата "АР", 43 годишниот Креиг во минатото имал во врска со Сацуки Мичел и тој има ќерка со претходната партнерка, а 41 годишната Вајс била во врска со американскиот режисер Дарен Ароновски со кој има и син.
| | веќе видена | слични

Британскиот актер Даниел Крег, кој ја играше улогата на агентот 007 во двата последни филмови за Џејмс Бонд, се ожени со добитничката на „Оскар", англиската актерка Рејчел Веиз, соопшти Би-Би-Си Њуз. Церемонијата на 43-годишниот Крег и на 41-годишната Рејчел се одржа во тесен круг на роднини и пријатели во Њујорк. Двајцата веќе имаат по едно дете од претходните бракови: Рејчел има син од претходниот брак со американскиот режисер Дарен Аронофски, а Даниел Крег ќерка од претходниот брак со Фиона Лаудон. (Крај)
| | веќе видена | слични

Британскиот актер Даниел Крег и Рејчел Вајс, кои во нивниот нов филм играат сопружници, се венчаа, соопшти портпаролот на актерите, не изнесувајќи никакви детали. Крег, кој во последните филмови го глумеше Џејмс Бонд, е ангажиран во американската адаптација на романот “Мажите кои ги мразат жените“, на шведскиот писател Стиг Лашон. Актерите глумат брачен пар во филмот “Куќа од соништата“ кој допрва треба да ја доживее својата премиера. Крег (43) веќе има една ќерка од претходната врска, а Рејчел Вајс (41) има син од врската со режисерот на “Црниот лебед“, Дарен Аронофски.
| | веќе видена | слични

Минатата недела во тајност склучиле брак Даниел Крег и Рејчел Вајс... Актерот Даниел Крег и неговата колешка Рејчел Вајс ги изненадиле сите и се венчале минатата среда во Њујорк. На парот му успеало тоа што во Холивуд е речиси невозможно, да се венчаат во тајност и да го задржат тоа речиси десет дена за себе. На венчаквата биле само нивните деца и двајца пријатели, кои биле семејни пријатели и сведоци на целата церемонија. „Даниел и Рејчел сакаа мала, тивка венчавка. Многу се заљубени и одвај чекаа да станат сопружници, но сакаа да привлечат минимално внимание на нив“, изјави извор близок на парот. Неколку години биле пријатели, а повеќе пати демантирале дека се заедно. Двајцата влегле во врска по раскинувањето на долгогодишните односи со други луѓе. Имено, рејчел беше во врска со Дерен Ароновски девет години, а добиле и син, а Даниел беше верен со Сатсуки Мишел.
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 363 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даниел Крег и Рејчел Вајс тајно се венчаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: