Џенифер Лопез се разведува со Марк Антони

Популарната Џенифер Лопез ги изненади своите фанови објавувајќи дека се разведува од својот трет сопруг Марк Антони. „Сфативме дека нашиот брак е на самиот крај. Неверојатно тешко беше да се донесе одлуката. Пријателски зборувавме за ситуацијата и донесовме пријателска одлука“, изјавила полуларната Џеј Ло. Двојката не открива кои се причините за разделбата, но нагласиле дека не било лесно да се одлучат на таков чекор. „Ова е тежок период за сите кои се вклучени во ситуацијата и ќе ни биде мило да биде почитувана нашата приватност“, изјавиле досегашните сопружници. Популарната пејачка и артистка, и нејзиниот сопруг, салса-ѕвездата Марк Антони, се венчаа со тајна церемонија во јули 2004 година, кога гостите на нивната свадба беа поканети на „попладневна забава“ на Беверли Хилс. Само пет месеци пред тој настан Лопез ја прекина свршувачката со актерот Бен Афлек, додека Антони се разведе од Мис Универзум Дајана Торес. Претходно Џенифер имаше два брака, додека Антони еден поранешен брак. Од меѓусебниот брак имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сподели Една од топ вестите што кружи деновиве по медиумите е разводот на Џенифер Лопез и Марк Ентони, за јавноста е шок, но по се изгледа за нивните блиски пријатели е веќе очекувано. Славниот пар минатиот петок јавно објавил дека ќе се разведат, а притоа ги замолиле медиумите за малку повеќе приватност, бидејќи сепак ова е доста тежок период за нив. "Се шират гласини дека сум слободен, за да ви ги потврдам тие гласини оваа песна ќе ви ја посветам на вас, "Ниедна не е како неа", а некогаш ја посветував на мојата сопруга.", изјавил Марк на еден од своите концерти. Наводно, проблемите на Марк и Џеј Ло почнале кога мајката на Џеј Ло се преселила во нивниот дом на Лонг Ајлeнд за да се грижи за близнаците. 'Големата расправија во бракот почна кога Џенифер дозна дека Марк има милиони неплатени сметки на Лонг Ајлeнд. Освен тоа, константно се расправаa околу тоа каде ќе живеат. Џеј Ло гради кариера во Холивуд и сака да живеат во заедничкиот стан во Малибу, а Марк сака во Њујорк. Џенифер сепак се пресели во Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Откако Џенифер Лоперз објави дека се разделува со Марк Ентони нивниот развод стана топ-тема во сите светски медиуми. Иако за целата јавност оваа вест беше шокантна, сепак за нивните блиски пријатели ова било очекувано. Славниот пар минатиот петок јавно објави дека ќе се разведат, а притоа ги замолија медиумите за малку повеќе приватност, бидејќи сепак ова е доста тежок период низ кој понинуваат двајцата. „Се шират гласини дека сум слободен, за да ви ги потврдам тие гласини оваа песна ќе ви ја посветам на вас, ’Ниедна не е како неа’, а некогаш ја посветував на мојата сопруга“, изјави Марк на еден од своите концерти. Наводно, проблемите на Марк и Џеј Ло почнале кога мајката на Џеј Ло се преселила во нивниот дом на Лонг Ајланд за да се грижи за близнаците. „Големата расправија во бракот почна кога Џенифер дозна дека Марк има милиони неплатени сметки на Лонг Ајланд. Освен тоа, константно се расправаa околу тоа каде ќе живеат. Џеј Ло гради кариера во Холивуд и сака да живеат во заедничкиот стан во Малибу, а ...
| | веќе видена | слични

Позната латино-ѕвезда Џенифер Лопез по разводот од пејачот Марк Ентони ќе го добие старетелството над своите две деца близнаците Макс и Ема. Според пишувањето на американските медиуми проблемите во нивниот брак започнале по раѓањето на нивните деца кога мајката на Џенифер , Гвадалупе се вселила во њујоршката вила на својата ќерка и зетот. -Се обидуваше да ја стави Џенифер под своја контрола, а Марк тоа не го дозволуваше бидејќи тој сакаше да го има главниот збор-изјавил Ед Мејер пријател на пејачката.Друг извор на проблемите бил фактот што Марк сакал да живее во њујорк, додека на Џенифер и одговарал живото во нивната вила на Малибу. -Таа сакаше да биде поблиску до Холивуд, а Марк го сакаше Њујорк. Беше подготвена да се пресели таму за да го зачува бракот, но тоа не беше доволно-истакнува Мејер. Џенифер и Ентони се венчаа во јуни 2004, неколку дека по разводот на Марк со поранешната Мис на светот Дајанара Торес, и само пет месеци откако Лопез ја прекина врската со Бен Афлек. Иако минатиот викенд Џенифер и ...
| | веќе видена | слични

Главна причина за разводот на Џенифер Лопез и нејзиниот сопруг Марк Ентони е мајката Џеј Ло, Гвадалупе која по раѓањето на близначињата се вселила во нивната вила во Њујорк, тврди продуцентот Ед Мејер, кој е пријател на Лопез. - Се обиде да ја стави Џенифер под своја контрола, а Марк тоа не го дозволуваше затоа што сакаше тој да го има главниот збор, рекол Мејер. Друг проблем бил и фактот што Марк сакал да живее во Њујорк, додека на Џенифер повеќе и одговарал животот на Малибу. - Таа сакаше да биде што поблиску до Холивуд, а Марк го сакаше Њујорк. Беше спремна да се пресели таму за да го зачува бракот, но тоа не беше доволно, рекол Мејер. Иако минатиот викенд Џеј Ло и нејзиниот сопруг требало да се запознаат со принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон во Холивуд, пејачката на забавата се појавила во друштво на мајка и, а не ја носела ниту бурмата. Информацијата за разводот следуваше непосредно потоа.
| | веќе видена | слични

Се разведуваат Џенифер Лопез и Марк Ентони / Бекам го објасни името на ќерката / Ејми Вајнхаус праќала сексуални пораки Се разведуваат Џенифер Лопез и Марк Ентони Популарната американска пејачка и актерка Џенифер Лопез и пејачот Марк Ентони се разведуваат по седум години брак, објавиле речиси сите американски медиуми. Двојката во заедничкото соопштение за јавноста навела дека ова е многу тешка одлука, но за сé се договориле пријателски. Тие двајца се венчале во јуни 2004 година и имаат две деца. Бекам го објасни името на ќерката Иако медиумите шпекулирале дека Дејвид го избрал средното име на својата ќерка Харпер Севен Бекам според бројот што го носел на дресот во Манчестер јунајтед, фудбалерот открил дека постојат и други причини за таа одлука. Иако било јасно дека првото име Харпер е избрано бидејќи претставува старо англиско име што Викторија многу го сака, сепак дилемата останала за изборот на средното име Севен. Ејми Вајнхаус праќала сексуални пораки Проблематичната Ејми Вајнхаус наводно му ...
| | веќе видена | слични

Иако видовме дека Џенифер Лопез нема среќа со браковите, неодамна објавувајќи дека ќе се раздели и од својот трет сопруг, Марк Ентони, изгледа дека тоа не е така и со свадбите. Таа ќе пее на украинска свадба за еден милион долари. „Станува збор за богат маж, кој ја обожава Џеј Ло и е подготвен да плати колку што треба“, кажа извор за E! News. Портпаролот на Лопез делумно ја потврди информацијата, велејќи: „Џенифер ќе настапува во Украина, но условите од договорот сеуште не се потврдени“. Неверојатната понуда за Џеј Ло, доаѓа само неколку дена откако таа и нејзиниот долгогодишен партнер одлучија да се разведат. Во брак беа седум години, а имаат две три-годишни близнаци. Како некои од причините за разводот се наведуваат несогласувањето околку тоа каде да живеат, но и фактот што Ентони премногу го контролирал животот на Лопез. Н.Ш. Врати се назад
| | веќе видена | слични

Два дена откако соопштија дека се разведуваат, Џенифер Лопез изгледа веќе има замена за својот наскоро поранешен сопруг Марк Ентони. Според некои американски таблоди, Џеј Ло уште за време на снимањето на спотот I’m into you неверојатно се зближила со атрактивниот актер Вилјам Леви. Весниците пишуваат дека пејачката и ѕвездата на латино-американските серии веројатно се нешто повеќе од пријатели, а како поткрепа на овој факт го наведуваат и тоа што Леви неодамна обелодени дека се разведува од мексиканската катерка Елизабет Гутиерез. Жолтиот печат наведува дека сега нема никакви препреки за дуото од еден од најубавите спотови снимени годинава да биде заедно. Иако веста за разводот на Лопез и Антони го шокираше светот, сепак фановите кои внимателно го преслушале последниот албум „Love?“ на Џеј Ло не беа изненадени, затоа што пејачката со една од песните го најавила разводот уште пред да се случи. Четириесет и едногодишната Лопез и 42-годишниот Антони на 15-ти јули обелоденија дека се разведуваат, а Џеј Ло ...
| | веќе видена | слични

Откако објави дека ќе се разведе од сопругот Марк Ентони, неуморната Џеј Ло, ја прифати понудата следната недела да пее на свадба во Украина. За тоа таа ќее добие хонорар од „само“ милион долари. Свадбата ќе се одржи на 19. јули, а Лопез, според најавите со себе ќе ги носи и нејзините деца, близнаците Макс и Ема. Вакви приватни забави со големи ѕвезди се вообичаени во светот на екстремно богатите луѓе. Слични „настапи“ имаа и Christina Aguilera и Miley Cyrus. (Крај)
| | веќе видена | слични

Само два дена откако соопштивме за разводот на Џенифер Лопез и Марк Ентони, изгледа дека Џеј Ло веќе има спремна замена за својот... ... бивши сопруг. Како што шпекулираат медиумите, таа уште за време на снимањето на спотот I’m into you се зближила со актерот Вилијам Леви. Сомнеж за оваа врска постои откако згодниот актер неодамна објави дека се разведува од мексиканската актерка Елизабет Гутиерез. Како што се шушка – сега не постои препрека двојката од еден од најубавите спотови годинава да биде заедно.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 257 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џенифер Лопез се разведува со Марк Антони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: