Џеј-Ар Смит суспендиран на еден натпревар

Џеј-Ар Смит суспендиран на еден натпревар Нова сезона, уште еден незрел потег на бекот на Њу Јорк Никс , Џеј-Ар Смит. На натпреварот против Вашингтон Визардс во вторникот, тој намерно го удри Глен Рајс Џуниор по неговите “златници”. Ова не и се допаѓаше воопшто на НБА лигата и токму поради тоа, Смит е суспендиран за неиграње на еден натпревар. Еве го потегот на Смит: Натпреварот заврши со пораз на Никс во Медисон Сквер Гарден од 83-98 од Вашингтон Визардс. 2014-11-07 Д. Апостолски
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па така до утре наутро истите ќе ...
сите 232 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 205 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеј-Ар Смит суспендиран на еден натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: