Џеф Безос, Бил Гејтс и Марк Закерберг изгубија 4,5 милијарди долари

3 копии

Војната со зборови меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и Северна Кореја ги чинеше Џеф Безос, Бил Гејтс и Марк Цукерберг дури 4,5 милијарди долари затоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американските хипотекарни гиганти „Fannie Mae“ и „Freddie Mac“ може да имаат потреба од близу 100 милијарди долари спасувачки фонд во случај на нова економска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Неколку пати бевме сведоци како претседателот на Собранието, Талат Џафери го одложува гласањето на одреден закон во Собранието, поради немање на кворум. Такво ...
сите 56 | | | веќе видена

Нема промена во одлуките на Апелациониот суд, одбиени се жалбите на притворените за 27 април. Во притвор остануваат пратениците Сашо Василевски и Љубен ...
сите 279 | | | веќе видена

Република Македонија е во тотален мрак, по доаѓањето на СДСМ на власт. Правдата и правната држава не постојат. Судот е директен соучесник во уништувањето на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ратификацијата на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска влегува на разгледување на две ...
сите 279 | | | веќе видена

Незадоволство тлее веќе подолго време меѓу членовите на извршната власт од редовите на СДСМ поради лошите кадровски решенија на министерските позиции од ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров изјави дека очекува на денешната рунда разговори медијаторот Метју Нимиц да понуди првична рамка ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеф Безос, Бил Гејтс и Марк Закерберг изгубија 4,5 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: