Џастин Бибер признал дека е геј?!


Џастин Бибер признал дека е геј, пишува британскиот весник Дејли мирор. Таква порака се појави на профилот на „Twitter“ на новинската агенција Е!. Веста била пуштена откако хакери од Башар Асад влегле во системот. Сајбер-нападот не запрел таму. Малку подоцна бил пуштен пост дека поранешната девојка на тин идолот, Селена Гомез му дава поддршка на Бибер за храбриот чекор да си ја признае својата сексуална ориентација. Откако биле елиминирани последиците од хакерскиот напад од медиумите ја демантираа веста на радост на неговите бројни обожавателки. Но тоа сепак не била единствената непријатност која му била приредена на пејачот. Бибер бил нападнат од обожавател за време на неговиот концерт во Дубаи, известуваат светските медиуми. Обезбедувањето брзо го запрела страшно еуфоричниот обожавател, кој пијан се обидел да го прегрне пејачот.
| | веќе видена | слични

Младата поп ѕвезда ќе се појави во најновата епизода на култната анимирана серија „Симпсонови“. Ексклузивниот продуцент на серијата Ал Џин, открива дека Бибер ќе се обиде да се пријави на натпреварот за таленти во Спрингфилд, на кој Барт ќе свири на клавир, а Бибер нема да помине на натпреварот. Оваа епизода ќе се емитува на телевизискиот канал „Фокс“ ширум Америка.
| | веќе видена | слични

Повеќе личеше како фанот да истрча на сцената да го прегрне Џастин, но бодигардите го спречија и „ја направија голема“. Бибер само се оддалечи од купчето кое падна на сцената, а двајцата телохранители го одвлекоа фанот кој сигурно се покаја што се охрабри така да истрча на сцената на концертот во Дубаи.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 228 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џастин Бибер признал дека е геј?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: