Џани Инфантино сака 48 репрезентации на Мундијалот во 2022

6 копии

Светската фудбалска федерација денеска официјално најави дека планира да го промени форматот на Светското клупско првенство и на него да настапуваат вкупно 24 ...
| | веќе видена | слични

Големиот новитет во форматот на Светското првенство кој ја отвора ширум вратата за поголем број учесници, ќе почне да функционира од следниот Мундијал кој во ...
| | веќе видена | слични

Светската фудбалска организација ФИФА комплетно го менува изгледот на Светското клупско првенство. Од 2021 година ова натпреварување ќе се одржува со 24 ...
| | веќе видена | слични

ФИФА денеска изгласа ново Светско клупско првенство кое ќе биде составено од 24 тима, а првото издание ќе биде во јуни и јули 2021 година.И покрај тоа што ...
| | веќе видена | слични

Мундијалот во Катар ќе се игра со 48 репрезентации, препорача Советот на ФИФА, денеска во Мајами. Конечната одлука ќе биде донесена на 6. јуни. Првично требаше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино тврди дека со сигурност ќе има Светско клупско првенство со 24 клуба во 2021 година, и ...
| | веќе видена | слични

Здружението на европските фудбалски клубови (ЕЦА) нема намера да го прифати предлогот на ФИФА и нејзиниот челник Џани Инфантино за проширување на Светското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон, кој беше еден од најжестоките критичари на Договорот за Брегзит, што го постигнаа Владата во Лондон и ...
сите 288 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џани Инфантино сака 48 репрезентации на Мундијалот во 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: