Џафери-Жидан: Словенија ќе биде втора земја, по Грција, што ќе го ратификува Протоколот за НАТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери и собраниската делегација официјалната посета во Република Словенија ја започнаа со средбата со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ќе се одржи на 21 април 2019 ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од собраниската прес-служба, покани се испратени до претседателите на Европскиот парламент, на Парламентарното собрание на НАТО, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер денеска испрати писмо со сочучство до претседателот на Собранието, Талат Џафери поради сообраќајната несреќа ...
| | веќе видена | слични

-Бев длабоко шокиран кога ја добив веста за автобуската несреќа која се случи во северниот дел на Македонија во која имаше голем број жртви. Господине ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на официјалната посета на Република Словенија, претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, оствари средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете ...
сите 348 | | | веќе видена

„Рекет“ или предметите на СЈО, тасот на вагата на Јустиција киднапиран од политиката – до кога политичарите ќе ја кројат судбината на судската трета независна ...
сите 33 | | | веќе видена

Мрежите се тресеа на сите 24 натпревари од првото коло во Лига Европа, гигантите по планот и покрај тоа што тешко се мотивираат на стартот од најмасовното ...
сите 18 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадиновупати јавно прашање на адреса на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски - колку пари Камчев ставил на сметката на партијата.. Од ...
сите 34 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Со двочасовна блокада на патот Градско – Прилеп, кај селото Росоман, тиквешките лозари попладнево го изразија својот револт од ниските откупни цени на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери-Жидан: Словенија ќе биде втора земја, по Грција, што ќе го ратификува Протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: