Џафери: Досега не е стигнат предлог за автентично толкување на Законот за СЈО


11 копии

До Собранието на Република Македонија досега не е стигнат предлог за автентично толкување на член 22 од Законот за Специјалното јавно обвинителство, изјави ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Џафери доаѓа откако вчера обинителот Љубомир Јовески најави дека Јавното обвинителство на РМ ќе го поднесе. – .До овој момент, до Собранието, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„До овој момент до мене не е дојден предлог за автентично толкување на Законот за СЈО. Јас ве уверувам дека кога официјално ќе добијам барање за соодветно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледот на Специјалното обвинителство, институција која беше формирана за да ја крене довербата во правосудниот систем, забрзано се приближува кон рејтинзите и ...
| | веќе видена | слични

 Од Собранието брифираат дека и ако законодавно правната комисија пресече дека СЈО може да покренува истраги и да застапува обвиненија по истекот на рокот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
2 копии

Обвинителката Фатиме Фетаи во изнесувањето на завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО се осврна и на поднесокот на обвинетиот ексдиректор на УБК, Сашо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 178 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Досега не е стигнат предлог за автентично толкување на Законот за СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: