Марш на мирот по повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Денеска се одбележуваат 24 години од геноцидот кој се смета за најбрутален чин по Втората светска војна. Во Меморијалниот центар во Поточари се одржа завршната ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија ја потврди претходно донесената одлука дека таа држава е одговорна за смртта на 350 жители на Сребреница, Босна и Херцеговина, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врховниот суд на Кралството Холандија денеска потврди претходна судска одлука според која Холандија е делумно одговорна за смртта на 350 лица од Сребреница во ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија ја потврди пресудата дека државата е делумно одговорна за 350 убиства во Сребреница за време на војната во БиХ. Судот пресуди дека ...
| | веќе видена | слични

Холандија е прогласена за делумна одговорна за смртта на 35 лца во геноцидот во Сребреница, извршен во јули 1995 година, објави денеска Врховниот суд на ...
| | веќе видена | слични

Врховниот суд на Холандија в петок треба да изрече правосилна пресуда по жалбата на мајките од Сребреница и државата Холандија на пресудата на Апелацискиот суд ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Вчера во Белград дојде до инцидент. Дваесетина лица во маици со националистички симболи и слики од Ратко Младиќ упаднаа на претставата „Сребреница. Кога ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео материјали на социјалните ...
сите 238 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш на мирот по повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: