Џафери во Сребреница: Регионот се менува кон подобро, има нови генерации политичари со отворен ум

7 копии

Претседателот на Собранието на Северна Македонија Талат Џафери денеска на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница, изрази надеж дека ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одбележуваат 24 години од геноцидот кој се смета за најбрутален чин по Втората светска војна. Во Меморијалниот центар во Поточари се одржа завршната ...
| | веќе видена | слични

Денеска беа одбележани 24 години од влегувањето на силите на босанските Срби во Сребреница, бошњачка енклава која формално беше под заштита на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луѓе од раните утрински часови се собираат денеска во Сребреница во источна Босна, каде во текот на денот ќе биде одбележна 24-годишнината од масакрот направен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Меморијалниот центар во Поточари заврши комеморацијата на жртвите од Сребреница во јули 1995 година. Комеморацијата заврши со обраќање на членот на ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред 24 години, во Сребреница се случи масакр на над 8.000 лица на бошњачкиот народ. Премиерот Зоран Заев упати порака со сочуство на ...
| | веќе видена | слични

Во Меморијалниот центар Поточари денеска ќе бидат погребани посмртните останки на 33 нови идентификувани жртви, кои се пронајдени во масовни гробници во ...
| | веќе видена | слични

По повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница, членките на организацијата “Жени во црно” во Белград одржаа улична акција под слоганот “Никогаш нема да го ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 24 години од страшното злосторство против човештвото, кога во периодот од 11 до 23 јули во Сребреница, и во нејзината околина, беа убиени повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери во Сребреница: Регионот се менува кон подобро, има нови генерации политичари со отворен ум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: