Димовски: ВМРО-ДПМНЕ не го опструира изборот на членови на дик за да го одложи референдумот


ВМРО-ДПМНЕ не го опструира изборот на членови на Државната изборна комисија со надеж дека ќе го одложи референдумот. ВМРО-ДПМНЕ не го ...
| | веќе видена | слични

Дали и кога ќе има реферндум, кое би било реферндумското прашање и каков ќе биде карактерот на референудмот, но и најважното дали власта ќе продлжи да ги турка ...
| | веќе видена | слични
10 копии
9 копии
2 копии

По дводневна расправа мнозинството попладнево го усвои дневниот ред на седницата на која е и точката за измени на Изборниот законик за избор на членови на ...
| | веќе видена | слични

Предвремени избори не се решение за излез од политичката криза, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети. „Политичките партии треба да најдат енергија за да се ...
| | веќе видена | слични

Ваквата изјава Ахмети ја даде на приемот по повод поканата од НАТО за отпочнување на пристапните преговори со Македонија. Ги повика партиите да се вразумат, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ не го опструира изборот на членови на дик за да го одложи референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: