Џ. К. Роулинг од Варнер Брос доби бразлетна со 40 дијаманти

Авторката на книгата за малиот волшебник Хари Потер, од Варнер Брос доби бразлетна со 40 дијаманти во знак на благодарност што му дозволила на тоа студио, серијата на нејзините книги да ги претворат во филмсака франшиза чиј осмиот дел, воедно и последното продолжение ги освојува светските кина. Варнер Брос од неколку милиони долари бразлетна од бело злато со 40 дијаманти и подари на Џ. К. Роулинг на афтерпартито на лондонската премиера на филмот.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 433 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џ. К. Роулинг од Варнер Брос доби бразлетна со 40 дијаманти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: